پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » ۱۲۲ میلیارد ریال درآمد کشت کاهو، عاید کشاورزان آملی

۱۲۲ میلیارد ریال درآمد کشت کاهو، عاید کشاورزان آملی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل:
چاره و اجوارکلا قطب کشت کاهو در آمل/۱۲۲ میلیارد ریال درآمد کشت کاهو، عاید کشاورزان آملی
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل گفت: با توجه به سطح 12 هزار هکتاری زیر کشت محصولات پائیزه این شهرستان، کشاورزان آملی امسال 700 هکتار اراضی زراعی خود را بعد از برداشت برنج به کشت کاهو اختصاص دادند.
مهندس مهرداد فولاد در گفت گوی اختصاصی با خبرنگار صبح آمل، با بیان اینکه امسال 700 هکتار زمین کشاورزی شهرستان آمل زیر کشت کاهو رفت، ادامه داد: با میانگین عملکرد 35 تن در هکتار، بالغ بر 24 هزار و 500 تن کاهو در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شود.
وی تصریح کرد: با فروش این محصول، ۱۲۲ میلیارد ریال درآمد عاید کشاورزان آملی و کمک مهمی به اقتصاد بهره بردار خانواده روستایی می‌کند و موجب اشتغالزایی می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل اظهار کرد: هر ساله پس از برداشت برنج، کشاورزان سبزیجات برگی و ریشه ای و صیفی جات مختلف مانند کاهو می کارند که علاوه بر افزایش تولیدات کشاورزی، کمک بسیار بزرگی برای اقتصاد خانوار روستایی است.
فولاد اضافه کرد: کشت کاهو معمولا با عملیات خزانه گیری نشاء کاهو معمولاً اوایل پاییز و از اول آبان آغاز و با رسیدن نشا به مرحله چهار تا 6 برگی و آماده کردن بستر کاشت، انتقال به زمین اصلی انجام می‌شود و برداشت آن تا اردیبهشت ادامه دارد.
وی با بیان اینکه روستاهای چاره و اجوارکلا از شهر دابودشت شهرستان آمل، به عنوان قطب تولید کاهو در منطقه است، اظهار داشت: امسال 250 هکتار از زمین‌های کشاورزی روستاهای چاره و اجوارکلا به این محصول اختصاص یافته است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با بیان اینکه کاهو بیشتر به‌ عنوان یک سبزی و به‌ صورت تازه خوری در سالاد مصرف می‌شود، اضافه کرد: با توجه به استقبال مردم محلی در استفاده از این محصول، امکان بسط و توسعه کشت آن به دلیل کم آب بر بودن، کوتاه بودن طول دوره رشد و کشت پاییزه تاثیر بسزایی در تغییر الگوی کشت، ایجاد اشتغال و درآمد زائی در بین کشاورزان منطقه دارد و مورد تائید و حمایت جهاد کشاورزی است.
آمل دارای40 هزار هکتار اراضی زراعی و 7 هزار و 690 هکتار اراضی باغی است. 9بهمن1400

>>>ثبت در14 بهمن 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*