[contact-form-7 id=”2158″ title=”تماس با ما”]

4 پاسخ

 1. با سلام خدمت مدیریت محترم هفته نامه صبح آمل لطفا در رابطه با نحوه نشر آگهی و همچنین قیمت ها اطلاعاتی را محبت نمایید ممنون می شوم .

 2. مراقب حملات فیشینگ در فضای مجازی باشید
  گروه استان ها- وجود حملات فیشینگ در حال حاضر بیشترین و تأثیرگذارترین نوع حمله به شمار می‌رود که سعی در ورود به زیرساخت‌های صنعتی و تازه تأسیس دارد.
  سرهنگ دوم حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اعلام کرد : در سال‌های اخیر، هکرها ایمیل‌هایی به ظاهر پاک را برای مهاجمان ارسال می‌کردند و پس از دریافت این ایمیل‌ها توسط کاربر، دسترسی غیرمجاز مهاجمان به سامانه هدف آسان‌تر می‌شود. پس از دریافت ایمیل‌های مخرب توسط کاربر فرایند حمله با مدیریت مهاجم شروع می‌شود. در این میان تمام اطلاعات موجود در رایانه کاربر مورد توجه مهاجم قرار می‌گیرد در صورتی‌که کاربر احساس می‌کند فقط اطلاعات شخصی وی موردحمله قرار می‌گیرد.
  سرهنگ محمدنژاد در ادامه گفت: برای اینکه سازمان‌ها در برابر حملات فیشینگ مقاوم باشند نیاز به فن‌آوری‌های امنیتی است و به کاربران آموزش داده شود که نسبت به دریافت ایمیل‌های مشکوک و آلوده هوشیار باشند. مهاجمان با استفاده از این روش سعی در دسترسی به شبکه شرکت‌های تازه تأسیس را دارند. مهاجمان با استفاده از این روش‌ها فعالیت دولت‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها را مختل می‌کنند.
  رئیس پلیس فتا مازندران در خاتمه برای قرار نگرفتن در معرض این حملات اقدامات زیر را توصیه کرد:
  – ایمیل‌های مشکوک را تجزیه‌وتحلیل کنند.
  – حمله را به‌صورت جزئی مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دهند.
  – کارکنان مشخصی برای شناسایی حملات داشته باشند.
  – ایمیل‌های مشکوک و ناشناس را باز نکنند.
  در خاتمه سرهنگ محمد نژاد اظهار داشت در صورت مشاهده هرگونه کلاهبرداری از طریق فیشینگ ، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش “گزارش وب ‌سایت ‌های متخلف” گزارش نمایند.

 3. دستگیری باند بزرگ برداشت های غیرمجاز در مازندران
  گروه استان ها – ماموران پليس فتا فرماندهي انتظامي استان مازندران ، باند بزرگ برداشت های غیر مجاز به مبلغ 000/000/000/2 ریال را شناسايي و دستگير کردند.
  سرهنگ حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اعلام کرد : در پی مراجعه احدي از شهروندان استان با ارائه مرجوعه قضايي به اين پليس چنین اظهار داشت؛ شخصی ناشناس با من تماس گرفته و عنوان داشت که از برنامه رادیو جوان در حضور مهمان برنامه که یکی از شخصیت های مهم کشوری است تماس می گیرد و شما برنده سفر به عتبات عالیات شده اید و جهت واریز کمک هزینه به مبلغ 000/000/50 ريال با ترفند و فریب، بنده را به پای دستگاه خودپرداز کشانده و با فعال نمودن رمز دوم حساب بانکی ام مبلغ 000/000/200 ريال از حسابم برداشت نموده است. از این رو تقاضای رسیدگی به پرونده را دارم.
  وی در ادامه گفت: پس از اخذ این مرجوعه قضایی بلافاصله مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا استان قرار گرفت که با بررسي هاي تخصصي و اطلاعاتي صورت گرفته مشخص گرديد متهمين علاوه بر فرد مذکور، اقدام به سرقت از ده ها نفر با همين روش و شگرد نموده اند. به همين منظور با تحقيقات فني به عمل آمده مشخص گردید وجوه مورد نظر از حساب شاکی در نهایت صرف خرید سکه و خرید از فروشگاه ها در تهران و شهرستان های اطراف آن شده است. از این رو با انجام تحقیقات تکمیلی متهمان به تعداد چهار نفر در یکی از شهرهای اطراف تهران شناسایی شدند.
  ایشان افزود: کارشناسان این پلیس طی هماهنگی با مرجع محترم قضائی با اخذ نیابت قضائی به شهرستان موردنظر عزیمت نموده و در یک عملیات غافلگیرانه ضمن جلب و دستگیری متهمین طی بازدید از مخفیگاه آنان تعداد 18 عدد کارت عابربانک به همراه تعدادی سیمکارت، کپی شناسانامه اشخاص و مبلغ 000/000/50 ریال وجه نقد کشف و ضبط گردید و در ادامه متهمان پس از سير مراحل قضايي و انتظامي به پليس فتا استان مازندران منتقل گردیدند.
  سرهنگ محمدنژاد در ادامه عنوان داشت: در تحقيقات اوليه به عمل آمده از متهمین، متهم اصلی (ب-ح)ضمن اقرار به بزه انتسابي اعلام داشت با همدستي دائی خود فردی به هویت (ح-ی) که محکوم به قتل عمد بوده و درحال حاضر در زندان رجائي شهر در حال تحمل کيفر مي باشد اقدام به کلاهبرداري مي نمود که بعد از برداشت از حساب اشخاص مبالغ سرقتی را به کارت های عابر جعلی انتقال داده و سپس با مراجعه به کافی نت (م-ق) توسط وی از طریق عابر بانک و یا از طریق دستگاه Pos داخل کافی نت اقدام به برداشت می نمودم و در قبال این عمل مبلغی را به عنوان پورسانت به صاحب کافی نت ارائه می دادم.همچنین متهم اصلی پرونده (ب-ح) به همراه (م-ر) در برخی موارد توسط پدرش (م-ح) با مراجعه به طلافروشی ها در شهر تهران اقدام به خرید سکه می نمود.
  رئیس پلیس فتا استان گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده مامورین این پلیس با اخذ دستور قضائی به زندان رجائی شهر عزیمت نموده و در تحقیقات اخذ شده از متهم (ح-ی) ضمن اقرا به بزه انتسابي اعلام نمود با شگرد مختلفي از جمله تماس و ارسال پيامک مبني بر برنده شدن در طرح برنامه رادیو جوان به اشخاص مختلف جهت واريز وجه، شماره کارت مالباختگان را دريافت و پس از مدتي به بهانه واريز شدن وجه به حسابشان و دريافت موجودي، مالباختگان را پشت دستگاه خودپرداز کشانده و با ترفندي خاص رمز اينترنتي حساب آنان را فعال و يا با فريب مالباختگان، وجوه را از حسابشان سرقت و پس از چندين انتقال، سرانجام به حساب هاي جعلي در اختيار (ب-ح) و (م-ر) واريز و سپس از طريق دستگاه هاي خودپرداز و POS فروشگاه هاي مختلف، اقدام به نقد کردن وجوه مسروقه مي نمودم.
  سرهنگ محمدنژاد در خاتمه عنوان داشت: با پیگیری‌ها انجام شده تا کنون 18 پرونده در این ارتباط تشکیل شده که مبلغ کلاهبرداری شده نیز بالغ بر 000/000/000/2 ریال می باشد و بیشتر مالباختگان، شهروندان مازندرانی می باشند که به پلیس فتا مراجعه کردند و احتمال افزایش تعداد مالباختگان نیز وجود دارد. در نهایت پرونده جهت پيگيري قضايي به دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان ساري ارسال گردید .
  رئیس پلیس فتا استان مازندران در پایان هشدار داد:
  • برای پرداخت و انتقال وجه به حساب شما نیازی به مراجعه حضوری شما جلوی دستگاه عابر بانک نمی باشد.
  • برای انتقال وجه به حساب شما فقط شماره کارت یا شماره حساب کافی بوده و نیازی به ارسال مشخصات کامل حساب (رمز دوم ، CVV2 ، تاریخ انتقضاء و …) نمی باشد .
  • به پیامک هایی كه به شیوه های مختلف مثل اعلام برنده شدن شما در مسابقات و قرعه كشی ها، سفرهای زیارتی و مواردی از این دست، اطلاعات شما نظیر اطلاعات كارت بانكی شما را درخواست می كند، اعتماد نكرده و به آنها پاسخ ندهید.
  • هرگز به پیامک های غیر واقعی و پیشنهاد های واهی و عوام فریبانه توجه نکنید.

 4. انتقام جویی توهین آمیز در تلگرام
  گروه استان ها – شخصی که با ارسال پیام هایی توهین آمیز و انتشار تصاویر خصوصی دختری در شبکه اجتماعی تلگرام موجبات سلب آسایش خانواده ای را فراهم ساخته بود توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان مازندران شناسایی و دستگیر شد.
  سرهنگ دوم حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اعلام کرد : در پی مراجعه زنی ساکن شهرستان ساری، با ارائه مرجوعه قضايي به پليس فتا استان در برگ اظهارات خود عنوان داشت؛ شخص یا اشخاص ناشناسی با ایجاد صفحه ای به نام دختر بنده در شبکه اجتماعي تلگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی او نمودند و با نسبت دادن مطالب توهين آميز وخلاف واقع به وی موجبات سلب آسايش بنده و خانواده ام را فراهم کرده است. از این رو تقاضای رسیدگی به پرونده را دارم.
  وی در ادامه گفت: پس از اخذ این مرجوعه قضایی بلافاصله مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا استان قرار گرفت و در ادامه با بررسی های فنی و اطلاعاتی صورت پذیرفته و رصد فعالیت متشاکی در شبکه اجتماعي تلگرام ، فردي با نام کاربري و شماره تلفن مشخصی در اين محيط شناسايي که بواسطه ي آن براي شاکيه ايجاد مزاحمت مي نمود که با استعلامات گرفته شده سرانجام متهم شناسایی گشت.
  سرهنگ محمدنژاد افزود : کارآگاهان پلیس فتا با هماهنگی مقام محترم قضایی متهم را به اين پليس احضار کردند، متهم در اظهارات خود ضمن اقرار به بزه انتسابي عنوان داشت؛ بنده با دختر شاکیه پرونده، به مدت یکسال دوست بوده و ایشان علاوه بر سوء استفاده مالی به احساسات و شخصیت بنده لطمه فراوانی وارد کرد، از این رو در مقام انتقام برآمده و به شماره تلفنی که در اختیار او بوده پیامک توهین آمیز ارسال و همچنین عکس و تصاویر شخصی وی را از طریق شماره خود در شبکه اجتماعی تلگرام انتشار دادم.
  رئیس پلیس فتا در خاتمه گفت: متهم در بازجویی های به عمل آمده هدف و انگیزه ی خود از این عمل مجرمانه را صرفا انتقام جویی و ضربه زدن به شاکیه عنوان داشت، سرانجام با تکمیل تحقیقات، پرونده متشکله به همراه طرفین جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب استان ارسال و برابر دستور صادره روانه زندان گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *