پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » هدف حمایت کودکان مستعد و کم برخوردار است

هدف حمایت کودکان مستعد و کم برخوردار است


رئیس نمایندگی بنیاد کودک آمل گفت: بنیاد کودک در راستای کمک رسانی به کودکان باهوش و با استعداد کم برخوردار و نیازمند یاری با هدف جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان با استعداد نیازمند این استان است، پسرانی‌ که اگر حمایت نشوند ممکن است به شغل‌های کاذب روی بیاورند و دخترانی که ممکن است با ازدواج زودهنگام از چرخه تحصیل خارج شوند.
به گزارش صبح آمل، افسانه اسدپور با اشاره به آسیب پذیری کودکان در مشکلات اقتصادی اظهار داشت: معمولاً وقتی در خانواده‌ای که از نظر اقتصادی مستقل نیستند، مشکلی پیش می‌آید، اولین آسیب را کودکان آن خانواده متحمل می‌شوند لذا بنیادکودک می‌کوشد دانش‌آموزان با استعداد را در خانواده‌های نیازمند حمایت کند تا آنها بتوانند با ادامه تحصیل در از میان برداشتن این نیازمندی در چرخه خانواده نقش ایفا کنند و آینده خود را بسازند.
وی ادامه داد: در این موسسه روند کار به گونه‌ای است که بر مبنای تلاش و کوشش دانش‌آموزان بورسیه بنیادکودک برای کسب موفقیت از آنها حمایت می‌شود و موسسه سعی می‌کند مشوق آنها در این امر باشد.
رئیس نمایندگی بنیاد کودک آمل خاطرنشان کرد: ممکن است مشکلات در جامعه بسیار باشد و دانش‌آموزان زیادی نیاز به حمایت داشته باشند اما بنیادکودک زمانی این دانش‌آموزان را بورسیه می‌کند که از نظر تحصیلی با استعداد باشند.
اسدپور با بیان اینکه هدف این بنیاد حمایت از کودکان مستعد و نیازمند است، یادآور شد: هم اکنون، تعداد ۳۰۰ دانش آموز از حمایت های تحصیلی و معیشتی بنیاد کودک بهره مندند که دارای معدل بالای ۱۸ هستند این در حالیست که سالهای قبل بیش از ۴۰۰ نفر تحت پوشش بنیاد کودک بودند و با توجه به شرایط کرونا و تحریم آمریکا همچنین فارغ التحصیلی و افت تحصیلی این تعداد کمتر شده است.
وی با تاکید بر همکاری مدیران مدارس و فرهنگیان در معرفی دانش آموزان با استعداد و بی بضاعت به بنیاد کودک اظهار داشت: آموزش و پروش همکاری خوبی در این زمینه داشته است ولی از آنجایی که مدیران مدارس و فرهنگیان نیز ارتباط نزدیک تری با مدارس دارند می توانند کودکان با استعداد که از نظر مالی با مشکل مواجه هستند را معرفی کنند تا شناسایی دقیقی از این دانش آموزان صورت گیرد.
رئیس نمایندگی بنیاد کودک آمل ادامه داد: دانش آموزانی که شرایط لازم برای تحت پوشش قرار گرفتن بنیاد کودک را دارند توسط این موسسه خیریه بورسیه تحصیلی می شوند و کمک هزینه های مختلفی اعم از معیشتی، پزشکی، پوشاک و لوازم خانگی به آنها تعلق می گیرد.
۱آذر۱۴۰۰

>>>ثبت در17 آذر 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*