پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » نقش زنان در توسعه، اشتغال و کارآفرینی بسیار تاثیرگذار است

نقش زنان در توسعه، اشتغال و کارآفرینی بسیار تاثیرگذار است

فرماندار ویژه شهرستان آمل:
نقش زنان در توسعه، اشتغال و کارآفرینی بسیار تاثیرگذار است
فرماندار ویژه شهرستان آمل در مراسم جشنی در آستانه ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و پاسداشت روز زن به منظور تجلیل و قدرانی از مادران شهدا و جمعی از بانوان این شهر، با اشاره به نقش موثر بانوان در حوزه كارآفريني و اشتغال، خاطرنشان کرد: زنان نیمی از جمعیت کشور هستند که توانایی بالایی داشته و نقش آنان در توسعه، اشتغال و کارآفرینی در رسیدن به جامعه بالنده، کلیدی است و انتظار می رود بانوان فرهیخته شهر آمل به صورت جدی این نقش را ایفا کنند.
به گزارش صبح آمل، دکتر سید عباس حسینی ضمن تبریک میلاد با سعادت صدیقه کبری، حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر گفت: بانوان در حوزه كارآفريني همچون مردان و مواردي بيشتر از آنان فعاليت دارند و مشاركت آنان در تشكل‌هاي صنفي و مردمي بسيار موثر و كارآمد است كه اميدواريم با تمام محدوديت هاي موجود بتوانيم فرصتي مناسب براي آنان فراهم كنيم.
وی افزود: در تاريخ انقلاب اسلامي شاهد حضور بانوان در عرصه هاي مختلف بوديم كه توانستند در راستاي توسعه اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي و علمي كشور گام هاي موثر بردارند و امروز نيز زمينه اين مهم فراهم است.
فرماندار ویژه شهرستان آمل با تاکید بر اینکه باید توانمندی بانوان دیده شود؛ تصریح کرد: توسعه شکل نخواهد گرفت و پایدار و قوام و دوام نخواهد داشت مگر اینکه ظرفیت، توانمندی و هوشمندی و پتانسیل بانوان دیده شود.
حسینی با بیان اینکه رسالت بزرگی بر دوش بانوان قرار دارد؛ گفت: توانمندی بانوان در مقایسه با آقایان کمتر نیست و در برخی حوزه‌ها بیشتر است؛ لذا مشتاقیم که از ظرفیت، ایده ها و نظرات بانوان در سطح شهرستان آمل استفاده شود.
وی با بیان اینکه نمی‌توان از توانمندی و ظرفیت زنان چشم‌پوشی کرد، ادامه داد: حضور زنان شهرستان آمل در عرصه‌های اجتماعی و نرخ بالای مشارکت آنان در تمامی فعالیتها، تاثیر بسزایی در اشتغال و مدیریت اجتماعی خواهد داشت.
گفتنی است این مراسم به همت امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه شهرستان آمل، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سهام عدالت شهرستان آمل، امور بانوان استانداری مازندران و صنایع دستی مازندران در تالار پذیرایی مجتمع اکسین این شهر برگزار گردید 2بهمن1400

>>>ثبت در12 بهمن 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*