چهارشنبه 26 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » نباید مردم را نسبت به حضور در انتخابات ناامید کرد

نباید مردم را نسبت به حضور در انتخابات ناامید کرد

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهر محمودآباد:
نباید مردم را نسبت به حضور در انتخابات ناامید کرد

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهر محمودآباد در راستای ایجاد شور و شوق انتخاباتی در نشست هم اندیشی فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه این شهر با تاکید بر نقش رسانه ها در انتخابات گفت: خبرنگاران نقش مهمی در جلب مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند.
به گزارش خبرنگار صبح آمل، محمد مهدی یوسف تبار ضمن توصیه به تمامی خبرنگاران و فعالین عرصه مجازی در رعایت اخلاق و ادب از آنها خواست زمینه سازی برای حضور حداكثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را مد نظر خود قرار دهند.
وی، آشنایی مردم با تخلفات و جرائم انتخاباتی را موجب پیشگیری و كاهش تخلفات بیان كرد و از فعالین عرصه مجازی خواست در این زمینه با دادستانی و دیگر دستگاه های ذی ربط همكاری لازم را داشته باشند.
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهر محمودآباد با بیان اینکه توهین، افترا و تهمت خط قرمز دستگاه قضا است؛ گفت: در تبلیغات انتخاباتی انتظار ما از خبرنگاران و صاحبان سایت ها و فعالان فضای مجازی این است از هتك حرمت داوطلبان، كاندیداها و هواداران آنها بپرهیزند.
یوسف تبار با بیان اینکه اصحاب رسانه باید به دنبال حق و حقیقت و روشن شدن برخی مسائل باشند؛ اظهار داشت: در کنار آگاهی بخشی، امیدافرینی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی، مطمئنا مشارکت ما را در انتخابات بالا می برد و در آن صورت هیچکس نمی تواند چشم طمع به این انقلاب بیندازد.
وی با بیان اینکه دشمنان در تلاش هستند با کاهش مشارکت مردم در انتخابات به عنوان رویداد مهم سیاسی کشور، ثابت کنند که مردم از نظام اسلامی ناامید شده‌اند، تصریح کرد: نقش اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی برای ترغیب و تشویق اقشار مختلف مردم به ویژه قشر جوان می تواند نقشه های دشمنان را نقش برآب و پشتوانه‌ای قوی برای نظام اسلامی تبدیل شود.
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهر محمودآباد وجود نقد و انتقاد منصفانه را بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و ادامه داد: خبرنگاران در نقد و انتقاد باید منصفانه عمل کرده و رعایت امانت داری را انجام دهند.
یوسف تبار با بیان اینکه خبرنگاران باید کارکردهای نظام اسلامی را به گوش مردم برسانند، ادامه داد: نباید کمبودها بزرگ نمایی شود که سبب سو استفاده دشمنان قرار گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه یکی از مهمترین مواردی که باید از سوی خبرنگاران در انتخابات پیش رو رعایت شود توجه به وحدت عمومی و همبستگی ملی است، تأکید کرد: نباید مردم را نسبت به حضور در انتخابات ناامید کرد.
یوسف تبار در پایان گفت: انتشار محتوا و تبلیغات انتخاباتی باید مطابق با قانون باشد و مطالب حتی به صورت نقل قول هم از سوی کسی نباشد.
25اسفند99
صبح آمل

>>>ثبت در25 اسفند 1399
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*