چهارشنبه 26 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » این هفته در صبح آمل » معاون فرماندار محمودآباد: ۷۰درصد چاه‌های آب در محمودآباد غیرمجاز است

معاون فرماندار محمودآباد: ۷۰درصد چاه‌های آب در محمودآباد غیرمجاز است

معاون فرماندار محمودآباد از فعالیت 7هزار و 761 حلقه چاه غیر مجاز در سطح شهرستان محمودآباد خبر داد و گفت: نزدیک به 70 درصد چاه‌های آب در محمودآباد غیر مجاز هستند.
احمد محمدی معاون فرمانداری شهرستان محمودآباد در جلسه شورای حفاظت امور آب شهرستان محمودآباد که با حضور مسؤولین مربوطه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در شهرستان محمودآباد بیش از ۱۱هزار و ۹۳۳ حلقه چاه به‌منظور تامین آب مصارف کشاورزی و خانگی احداث و بکارگیری شده که تنها ۴هزار و ۱۷۲ حلقه آن دارای مجوز بوده و ما بقی غیرمجاز می‌باشند.
وی افزود: با وضع موجود ۲۲۸ میلیون متر مکعب آب برای مصارف کشاورزی و خانگی در شهرستان محمودآباد مورد نیاز است که پایین بودن سطح سفره آب‌های زیر زمینی و وجود چاه‌های غیرمجاز یک چالش سنتی است که وضعیت منابع آبی و سفره‌های زیرزمینی را دچار مشکل
می‌کند.
معاون فرماندار محمودآباد وجود ۸۴ آب‌بندان در این شهرستان را بهترین ظرفیت برای اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: باید از این ظرفیت برای پرورش ماهیان گرم آبی و سرد آبی و سایر آبزیان برای ایجاد اشتغال بهره‌مند شد.
احمد محمدی خاطرنشان کرد: عدم همکاری کشاورزان برای نصب کنتور هوشمند بر چاه‌های کشاورزی معضل جدی را به وجود آورده است و مسؤولان ذیربط باید بیش از پیش برای همکاری کشاورزان اهتمام بورزند.

>>>ثبت در18 مهر 1396
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*