چهارشنبه 26 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » مشارکت فعال معاولین در جامعه موجب افزایش روحیه و باور زندگی خوب خواهد شد

مشارکت فعال معاولین در جامعه موجب افزایش روحیه و باور زندگی خوب خواهد شد


به گزارش صبح آمل، معصومه ساغری با اشاره به توانمندی‌های جامعه هدف بهزیستی خصوصا خبرنگار توانمند آملی و تاکید بر اینکه معلولین ثابت کردند که در همه عرصه ها از یک فرد سالم هم موفق ترند؛ افزود: تغییر نگرش جامعه نسبت به توانمندی این قشر بهترین راهکار برای توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای معلولان است چنانچه نقص ظاهری عضو نتوانسته مانع تلاش و کوشش ربابه محمدزاده خبرنگار فعال شهر آمل در این عرصه شود.
وی با بیان اینکه معلولیت ملاکی برای ارزیابی شخصیت نیست؛ افزود: معلولیت باطن انسان را متعالی می کند و معلولین عزیز توانسته اند با وجود تمام مشکلات و محدودیت های جسمانی در عرصه های مختلف بدرخشند.
مدیر سازمان خیریه آبشار عاطفه های آمل با اشاره به اینکه وجود محدودیت ها، نامناسب سازی خیابان ها و ساختمان های اداری از جمله مشکلات معلولان برای حضور در اجتماع است؛ خاطرنشان کرد: معلولان با توجه به نوع معلولیت خود در انجام برخی فعالیت‌ها دچار محدودیت هستند، اما این امر باعث نمی‌شود که این افراد طعم شیرینی زندگی کردن و ادامه حیات را نداشته باشند.
ساغری با بیان اینکه بیکاری عاملی بر تنزل جایگاه انسانی معلولان می شود؛ اظهار داشت: قطعا بیکاری معلولین علاوه بر ایجاد مشکلات و معضلات فراوان اقتصادی برای آنان، روحیه یأس و ناتوانی را در میان آنان رواج می‌ دهد بنابراین مشارکت فعال معلولین در جامعه موجب افزایش روحیه و باور زندگی خوب خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه وجود محدودیت ها، نامناسب سازی خیابان ها و ساختمان های اداری از جمله مشکلات معلولان برای حضور در اجتماع است؛ خاطرنشان کرد: معلولان با توجه به نوع معلولیت خود در انجام برخی فعالیت‌ها دچار محدودیت هستند، اما این امر باعث نمی‌شود که این افراد ادامه حیات را نداشته باشند.
ساغری در پایان با اشاره به اهمیت اشتغال زایی برای معلولان گفت: اشتغال زمینه برخورداری از حقوق شهروندی را برای معلولین فراهم می کند و موجب استقلال و خودکفایی آنان می شود.

>>>ثبت در17 آذر 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*