دوشنبه 4 مهر 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » مدیرکل بهزیستی استان مازندران: باید شرایط دسترسی معلولان به خدمات اجتماعی فراهم شو

مدیرکل بهزیستی استان مازندران: باید شرایط دسترسی معلولان به خدمات اجتماعی فراهم شو


مدیرکل بهزیستی استان مازندران:
باید شرایط دسترسی معلولان به خدمات اجتماعی فراهم شود
مدیرکل بهزیستی استان مازندران با تاکید بر مناسب سازی محیط برای معلولان؛ گفت: معلولان بخش انکارناپذیری از افراد جامعه دارای حقوق مساوی با افراد عادی هستند تا بتوانند مانند سایر افراد از امکانات محیط استفاده کنند که این موضوع در راستای رعایت تساوی حقوق شهروندی و برخورداری از امکانات و خدمات موجود هستند که افزایش امکان دسترس پذیری معلولان موجبات استقلال هر چه بیشترآنان را در فعالیت‌های روزمره و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی فراهم می‌آورد.
به گزارش صبح آمل،دکتر فرزاد گوهردهی در جشن بزرگ روز جهانی معلولان که در بوستان ولایت ساری با حضور مدیران ادارات ساری و معلولان برگزار گردید با بیان این که دسترسی پذیری در حقیقت امکان دسترسی افراد به استفاده از خدمات است؛ اظهار داشت: کاربرد واژه مناسب‌سازی از این حیث که در این قالب، نوعی امتیازدهی به افراد دارای ناتوانی و معلولیت به ذهن متبادر می‌شود دیگر قابل طرح و پیگیری نیست.
وی افزود: شهر دسترس‌پذیر یا شهری که امکان پاسخگویی به نیازهای تمام افراد از جمله افراد عادی و افراد دارای انواع معلولیت‌ها و نیازهای خاص را داشته باشد دغدغه‌ای اساسی و فراگیر است.
مدیرکل بهزیستی استان مازندران با تاکید بر توانمندسازی معلولان خاطرنشان کرد: باید شرایط به گونه‌ای مهیا شود تا معلولان بتوانند از یک زندگی مستقل که ناشی از دسترسی به همه سطوح خدمات می‌شود برخوردار باشند و در حقیقت دسترسی‌پذیری و فراهم شدن آن حلقه طلایی توانمندسازی معلولان و گام نخست خدمت‌رسانی به آنان و بدل شدن آنان به فردی مستقل و تواناست.

دکتر گوهردهی اضافه کرد: با حل مساله دسترسی‌پذیری، سایر مشکلات مهم معلولان از جمله اشتغال و حضور در جامعه نیز حل می‌شود زیرا زمانی که فرد معلول برای رفع ساده‌ترین نیاز انسانی خود دچار مشکل و کمبود است دیگر نمی‌توان انتظار داشت که بتواند ساعتها در سرکار حاضر شود و این مثال را می‌توان در سایر زمینه‌ها در ابعاد و اشکال دیگری تسری داد.
گفتنی است در پایان توسط مدیرکل بهزیستی مازندران از ربابه محمدزاده خبرنگار پایگاه خبری و نشریه صبح آمل با اهداء لوح سپاس و هدیه نقدی تجلیل بعمل آمد.

>>>ثبت در17 آذر 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*