چهارشنبه 26 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » فرهنگ نامه دانشوران و نام آوران لاریجان در آستانه چاپ و انتشار

فرهنگ نامه دانشوران و نام آوران لاریجان در آستانه چاپ و انتشار


🏞️در گستره‌ی شکوه و عظمت تاریخ و فرهنگ مازندران و ایران زمین، بدون تردید، لاریجان آمل گنجینه‌ای از مشاهیر و دانشوران و نام آوران و مفاخری است که از دیرباز تا کنون و از قدما تا معاصران، از سهم بزرگی در دفتر تاریخ و فرهنگ پر شکوه ایران در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی برخوردار بوده است و همواره با ظهور ستارگانی پر فروغ از دانشمندان و رجال سیاسی و قهرمانان ورزشی و هنرمندان و کارآفرینان و نیکوکاران، در آسمان افتخار آفرینی‌های ملی و جهانی درخشیده است.

🏞️این اثر فاخر، نخستین اثر و فرهنگ نامه‌ی جامع و مدون در معرفی و تجلیل از بزرگان و نام آوران و مفاخر و چهره‌های ماندگار لاریجان در حوزه‌های مختلف علم و فرهنگ و هنر و اقتصاد و سیاست و ورزش و … است.

🏞️این اثر فاخر و مانا بر آن است تا با تجلیل از چهره‌های ماندگار و ستارگان پر فروغ لاریجان از متقدمین و قدما تا متأخرین و معاصران، آینه دار آشنایی نسل امروز و آینده با میراث ارزشمند کهن و معاصر لاریجان در حوزه‌های مختلف در سطوح ملی و جهانی گردد.

🏞️ این فرهنگ نامه که حاصل سالها گردآوری و تلاش ارزنده خانم فاطمه قاسمی و همکاری جمعی از پژوهشگران و ویراستاری مجتبی مقدسی است، در مراحل پایانی تدوین خود و در آستانه و انتظار چاپ قرار دارد. این اثر، در نیمه ی دوم سال ۱۴۰۰ ، از سوی انتشارات سفیر اردهال چاپ و منتشر ، و از آن رونمایی خواهد شد.
۱۰اردیبهشت۱۴۰۰
#صبح_آمل

>>>ثبت در11 اردیبهشت 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*