پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » فرار مالیاتی وکلا صحت ندارد

فرار مالیاتی وکلا صحت ندارد

فرار مالیاتی وکلا صحت ندارد

سخنگوی کمیسیون آئین نامه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرار مالیاتی وکلا صحت ندارد، گفـت: درآمد و حق الوکاله وکلا کاملاً شفاف و مشخص بوده و سازمان امور مالیاتی به راحتی می‌تواند درآمد وکلا را رصد کند.
عزت الله یوسفیان ملا سخنگوی کمیسیون آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی در مورد انتشار اخباری مبنی بر فرار مالیاتی وکلا، گفت: هر وکیلی که پرونده می‌گیرد، طبق تعرفه حق‌الوکاله را دریافت کرده و این مبلغ کاملا مشخص و شفاف است و معتقدم موضوع دریافت مالیات از مشاغل پردرآمد چون پزشکان با وکلا کاملا متفاوت است.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با ضرورت شفافیت مالی برای کاهش فرار مالیاتی مشاغل پردرآمد چون پزشکی و وکالت، افزود: درآمد و حق الوکاله وکلا کاملاً شفاف و مشخص بوده و اینطور نیست که بتوانند معامله‌ای به دور از چشم کانون وکلای مرکزی و کانون وکلای استان داشته باشند، این مبلغ در برگه وکالت کاملا مشخص است.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه فرار مالیاتی وکلا صحت ندارد، اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی به راحتی می‌تواند درآمد وکلا را در طول سال، ماه و حتی روز رصد کند.
سخنگوی کمیسیون آئین نامه مجلس شورای اسلامی در خصوص سازوکارهای شناسایی درآمد وکلا و به تبع آن تعیین میزان دقیق مالیات دریافتی، اضافه کرد: به هیچ عنوان درآمد وکلا موضوع مخفی و قابل کتمانی نیست و حق الوکاله‌ها کاملاً مشخص است البته الحاق قرارداد مالی وکلا به پروانه وکالت با قید مبلغ ، یکی از راهکار‌های جلوگیری از فرار مالیاتی وکلا است.20مهر98#صبح_آمل

>>>ثبت در20 مهر 1398
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*