پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » زنان سهم بسزایی در انقلاب اسلامی و پایداری آن داشته اند

زنان سهم بسزایی در انقلاب اسلامی و پایداری آن داشته اند

نماینده مردم آمل در مجلس:
زنان سهم بسزایی در انقلاب اسلامی و پایداری آن داشته اند
نماینده مردم آمل در مجلس حضرت فاطمه زهرا(س) را یک الگوی کامل و یک اسوه واقعی برای نوع بشریت دانست و گفت: سیره و سبک زندگی آن حضرت در حوزه فضائل اخلاق فردی همچون ایثار، متانت، حیا، صدق و وفاداری نمونه است و اگر بتوان آن را به خوبی برای مردم ترسیم کرد الگوی مناسب و عملی در زندگی همه بانوان است.
به گزارش صبح آمل، دکتر رضا حاجی پور ضمن تبریک ولادت سراسر نور و رحمت خانم فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: نقش و جایگاه زنان در جامعه بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است به طوری که بانوان با پشتکار قوی خود توانسته اند در کنار خدمت به سلامت روح و روان خانواده، در فعالیت های اجتماعی هم بدرخشند.
وی خاطرنشان کرد: جایگاه و مقام زن در اسلام در تاریخ این مرز و بوم همواره والا و دارای ارزش بوده و همیشه زنان به عنوان بنیان‌های خانواده مورد تکریم و ارزش قرار دارند.
حاجی پور افزود: طبق آموزه‌های دینی، حضرت فاطمه (س) تنها یک شخص نیستند، بلکه یک جریان، تفکر و در یک کلمه یک مکتب است و میلاد سراسر نور و پر برکت ایشان و روز زن، فرصتی است تا از زحمات بانوان گرامی تقدیر نمائیم.
نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به نقش زنان در شکل گیری انقلاب اشاره کرد و گفت: مادران و زنان این مرز و بوم در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و دوران سازندگی همگام با مردان، دست از تلاش برنداشته و با حضور در مجامع و محافل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و تقدیم فرزندان خود به انقلاب و نظام، سهم بسزایی در انقلاب اسلامی و پایداری آن داشته اند.
حاجی پور به اهمیت مقام زن اشاره کرد و افزود: در مقام زن همانا بس اگر بی بی زینب کبری(س) نبود کربلا در کربلا می ماند و کتاب عاشورا برای همیشه بسته می ماند و شک نکنید ما امروز فضاهای اینچنینی را نداشتیم.
وی تصریح کرد: خداوند جایگاه زنان را در تاریخ و کتاب خودش مشخص کرد و ما هم بایستی به آن ارج بنهیم. 2بهمن1400

>>>ثبت در12 بهمن 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*