دوشنبه 4 مهر 1401
آخرین خبرها
خانه » این هفته در صبح آمل » دولتی ها بیشترین فشار را به فعالان اقتصادی می آوردند

دولتی ها بیشترین فشار را به فعالان اقتصادی می آوردند

کرونا بلای قرن جدای از موضوع مهم سلامت مردم آنچنان ضربه ای بر اقتصاد وارد کرده است که اکثریت فعالان اقتصادی درگیر آن شده اند.
جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران از یکسو و جبر کرونا از سوی دیگر باعث شده است که کشور در این چندماه بدترین وضعیت اقتصادی را تجربه کند اما در این شرایط وظایف دولت ها چیست!؟ متاسفانه در دولت تدبیر و امید جزء مقداری شعارهای توخالی و وعده های پوشالی چیزی عاید مردم نشده است. هیچ کدام از مصوب های دولت برای حمایت از اقتصادهای آسیب دیده به نتیجه نمی رسد آمارهای غیر واقعی برای فرار از مطالبات مردم دیگر رنگ باخته است روزی از حمایت از صنوف آسیب دیده دم می زنند و روزی از حمایت از تولید!؟ اما کدام یک به شکل صحیح آن اجراء شده است.
فعالان اقتصادی به سطوح آمده نه از جنگ اقتصادی امریکا و تاثیر مخرب کرونا بلکه از اقدامات دولتی ها فریاد دارند!
اداره برق_ اداره آب_ اداره گاز_ اداره مالیات اداره تامین اجتماعی و بانک ها به اصطلاح اسلامی در راس فشارها به اقشار مختلف مردم به خصوص فعالان اقتصادی هستند آنها کاری به وضعیت پیش آمده ندارند آگاه هستند و مصائب را می دانند اما باید به بالاترهای خود جواب بدهند هر کدام از این دوایر باید خودکفا و موتور تامین بودجه دولت باشند در اداره دارائی هر ممیز و کارشناسی باید به میزان مشخص شده توسط رئیس دخل را پر کند و در نهایت رئیس دخل شهر و استان دخل استان تا برسد به دولت تدبیر و امید!؟ اگر نبود حرکت های جهادی صورت گرفته در آمل معشیت اقشار ضعیف آمل چگونه تامین می شد!؟
خودزنی دولت و مرتبطین با دولت بر چه حسابی است نمی توان آن را نادانی تلقی کرد و اگر هم آگاهانه باشد که خیانت بزرگ به کشور است.
روزی به صرف حرفه ای که دارم پیامک های اطلاع رسانی دولت را آنچنان مشتاق به خواندن بودم که از کوچکترین خبر آن نمی گذشتم اما حالا وقتی پیامی از دولت می آید و خبری داده می شود اصلا نمی خوانم و به آن اطمینان ندارم نه افتتاح ها و نه دستورالعمل ها و نه حمایت ها را واقعی نمی بینم.
حال حساب کنید وقتی من وظیفه اطلاع رسانی به مردم و تنویر افکار عمومی را دارم وقتی خود به آنچه از سوی دولت اعلام می شود اعتقاد ندارم و باور نمی کنم که صحت داشته باشد چه باید بکنم!؟
امروز روز نقش آفرینی امام جمعه آمل، دادستان آمل در کنار سپاه پاسداران برای برون رفت از این وضعیت اقتصادی است.
حداقل آن است که ابزارهای تولید و آدم های کارآفرین با حمایت های غیر دولتی که به آن امیدی نیست دلگرم تر شوند و بتوانند آثار مخرب این جنگ اقتصادی و کرونا را کاهش دهند، امروز لازم است آنان که چرخ اقتصاد را می چرخانند در معرض تشویق ها و حمایت ها و اقدامات جهادی در رفع موانع قرار بگیرند.
با دولتی هایی که بر پیکره اقتصاد با فشارهای نا متعارف لگد می زنند برخورد شود دیروز شجاعت برخورد با این مدیران از تریبون نماز جمعه در آمل آغاز شده است از آن حمایت می کنیم.

>>>ثبت در12 مهر 1399
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*