چهارشنبه 26 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » حمایت های بعد از ترک اعتیاد بسیار ضروری است و نبود حمایت ها موجب لغزش دوباره می شود

حمایت های بعد از ترک اعتیاد بسیار ضروری است و نبود حمایت ها موجب لغزش دوباره می شود

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل:
حمایت های بعد از ترک اعتیاد بسیار ضروری است و نبود حمایت ها موجب لغزش دوباره می شود
اولین مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی اختلال مصرف مواد ویژه بانوان (طلوع صبح امید ) در شهرستان آمل و سومین مرکز در مازندران با ظرفیت 20 نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل در مراسم گشایش این مرکز با اشاره به اینکه ستون اتکای جامعه خصوصا خانواده بر دوش زنان است و اختلالات روحی و روانی بانوان، جامعه را متزلزل خواهد کرد؛ گفت: حمایت های بعد از ترک اعتیاد خارج از محیط مراکز درمانی بسیار ضروری است چرا که نبود حمایت ها موجب لغزش دوباره و بازگشت مجدد آنها به اعتیاد می شود.
به گزارش صبح آمل، سید عباس حسینی در هفتمین روز از برنامه های گرامیداشت ایام‌الله دهه‌ فجر و چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که با حضور حسین زاده معاون امور اجتماعی بهزیستی استان مازندران، اسفندیاریان رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل و جمعی از مقامات شهری، برگزار شد؛ تاکید کرد: امیدواریم که بتوانیم شاهد سیر نزولی حضور معتادان خصوصا بانوان در جامعه باشیم.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان آمل نیز در حاشیه این مراسم افزود: بسیج تمام جامعه در امر مبارزه به منظور ایفای نقش موثر در مبارزه با مواد مخدر و مسئولیت پذیری اجتماعی، صیانت از معتادان بهبود یافته به منظور عدم بازگشت مجدد آنان به چرخه اعتیاد، تقویت اقدامات در اجتماعات محلی، شکل گیری نهضت فراگیر برای کاهش تقاضای مصرف مواد و گسترش سازمانهای مردم نهاد فعال در عرصه های پیشگیری، درمان و کاهش آسیب موثر می باشد .
کبری اسفندیاری با اشاره به روند درمان افراد در این مرکز تصریح کرد: سم زدایی فرد به مدت 7 الی 10 روز، دوره بهبود و بازتوانی اجتماعی به مدت ۳ ماه می باشد و آموزش‌های پیشگیری و مهارت‌های زندگی بعد از اتمام دوره و ترخیص فرد توسط متخصصان توانمند مرکز صورت می‌گیرد.
وی از حضور بیماران در این مرکز از شهرهای مختلف مازندران در حال حاضر خبر داد و گفت: ظرفیت اسمی این مرکز در هر دوره 20 نفر است.
18بهمن1400

>>>ثبت در18 بهمن 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*