جمعه 15 مهر 1401
آخرین خبرها
خانه » این هفته در صبح آمل » جناب فرماندار تغییرات در اداره جات لازم است

جناب فرماندار تغییرات در اداره جات لازم است

به یاد دارم استاندار قبلی مازندران در برهه ای طی دستورالعمل به فرمانداران شهرها ابلاغ کرده بود که جلسات را خارج از ساعت اداری که روسای ادارات باید در محل کار خود باشند تا به خدمت رسانی به مردم برسند خدشه ای وارد نشود ؛ آمل هم مستثنی نبود .
فرماندار آمل نیز دستوری بر این مبنی صادر کرد و مدتی روال به همین گونه پیش رفت تا این که نه تنها روسای ادارات بلکه معاونین و کارمندان نیز در اکثر اداره جات آمل کار خدمت به مردم را جدی نگرفتند.
به گواه مراجعین به اداره جات آمل متاسفانه برای یک نامه نگاری چند روز رفت و آمد می طلبد و دائما با این جملات که رئیس نیست ؛رفته جلسه ؛معاون نیست رفته بازدید و کارشناس نیست رفته ماموریت مواجه می شوند, این در حالی است که بدلیل همین غیبت ها کارها بدلیل عدم اجرای صحیح چند باره کاری میشود.نامه صادره در دستگاه دیگر مورد اشکال واقع می شود و باید تعویض شود و دوباره روز از نو و روزی از نو؟!
متاسفانه تنها چیزی که در بعضی از اداره جات مهم نیست وقت و اعصاب مردم است، در برهه ای که نیاز به کار بیشتر احساس می شود متاسفانه سیستم اداری آمل دچار رخوت و تنبلی شده است این در حالی است که سیاست زدگی نیز بر این رخوت و یا نارضایتی تراشی افزوده است.
اگر از فساد تعداد اندک در اداره جات بگذریم این رخوت خودبه خود ضربه مهلکی بر روان مردم وارد می کند.
جا دارد فرماندار محترم در این دوره سیستم اداری و دستگاهی را کمی مورد توجه قرار دهد .
جناب فرماندار سخت کوش لازم است آمل تغییراتی داشته باشد ،نگاه های دست اندر کاران و مدیران اداره جات و مدیریت شهری نیازمند تغییرات است؛ دستاویز قرار دادن خانواده های گرانقدر شهدا و شهیدان عزیز باید مورد پایش قرار گیرد .
ظاهر سازی و عوام فریبی مخرب تر از هر گونه فشار های اقتصادی بر مردم تاثیر می گذارد.
انشالله با تغییر این دیدگاه ها به خدمت رسانی به مردم که وظیفه اصلی مسئولین مااست بیشتر توفیق یابیم.

>>>ثبت در8 اسفند 1397
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*