پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » جرایم قانونی برای نانوایان متخلف کم و هیچ بازدارندگی ندارد

جرایم قانونی برای نانوایان متخلف کم و هیچ بازدارندگی ندارد

مسئول غله و خدمات بازرگانی شهرستان آمل:
جرایم قانونی برای نانوایان متخلف کم و هیچ بازدارندگی ندارد/ بیش از 70 درصد نانوائی های آمل دوگانه سوز هستند
مسئول غله و خدمات بازرگانی شهرستان آمل با تأکید بر اینکه نان به عنوان قوت اصلی مردم بوده و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بیان داشت: در این راستا نظارت دقیق بر عملکرد واحدهای خبازی در سطح شهرستان مهمترین برنامه و اولویت است که با اینکه به صورت مستمر انجام می شود اما به نظر می رسد برخوردها تاکنون بازدارنده و اثرگذار نبوده است.
به گزارش صبح آمل، اسماعیل یزدانی بر تشدید نظارت ها و بازرسی ها تاکید کرد و گفت: اقتدار قانونی کم و جریمه ها بسیار جزئی از طرف تعزیرات اعمال می شود که هیچ بازدارندگی ندارد و باید برای نانوایان متخلف جریمه های سنگین، کسر سهمیه همراه با نصب بنر در نظر گرفته شود تا درس عبرتی برای بقیه خبازان باشد و به هیچ عنوان نباید اجازه داده شود تا آرد یارانه ای خارج از شبکه توزیع و با تخلفات احتمالی به صورت جدی برخورد شود.
وی با بیان اینکه با متخلفان عرضه خارج از شبکه برخورد جدی خواهد شد؛ اظهار داشت: واحد‌های نانوایی موظف هستند بر اساس ساعات پخت نان که از طرف اتحادیه نانوایان به آنها اعلام شده با آرد اختصاص یافته نسبت به پخت نان اقدام و با بازرسان همکاری لازم را داشته باشند و در صورت تخلف با متخلفان عرضه خارج از شبکه برخورد جدی خواهد شد.
این مقام مسئول گفت: اکنون بیش از 500 نانوایی دارای پروانه کسب در شهرستان آمل داریم که فعال هستند و 90 درصد آنان هم یارانه بگیر می باشند و فقط برخی از نانوایان در قید حیات نیستند و یا تاریخ تمدید آنها گذشته که باید جابجا شوند.
یزدانی با بیان اینکه نانوایی های یارانه بگیر هیچ اختیاری در تعیین کیفیت آرد مصرف خود ندارند؛ گفت: هر واحد نانوایی یارانه بگیر از شرکت غله و بازرگانی بر اساس جمعیت و تراکم و آیتم‌های دیگر سهمیه آرد دریافت می کند بدون اینکه در کیفیت آرد مصرفی خود دخالتی داشته باشد.
مسئول غله و خدمات بازرگانی شهرستان آمل به دوگانه سوز شدن نانوایی های سطح شهرستان تاکید کرد و افزود: اجرای طرح دوگانه سوز شدن نانوایی‌ها و پخت نان در زمان های بحرانی و در شرایط نامساعد جوی و کمبود یا قطعی برق و گاز ضروری می باشد که در این خصوص۳۱۹ واحد خبازی از 502 نانوائی شهرستان آمل دوگانه سوز هستند و با اجرای دقیق طرح دوگانه سوز شدن نانوایی ها امیدواریم مانند سال های گذشته باتوجه به سرد شدن تدریجی دما و افت گاز و قحطی برق، شاهد تعطیلی برخی از نانوایی‌های شهرستان نباشیم.
وی با بیان اینکه فقدان نرخ گذاری نان موجب اعتراض نانوایان در سراسر کشور شده است؛ گفت: خبازان براین باورند که نرخ فعلی نان کفاف هزینه های تولید از جمله هزینه های تامین آرد، انرژی، آب، برق، دستمزد کارگری و حق بیمه را نمی دهد و با توجه به افزایش سالانه نرخ تورم بنابراین باید این مهم در قیمت نان نیز لحاظ شود که تاکنون عملیاتی نشده است. 29دی1400

>>>ثبت در12 بهمن 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*