چهارشنبه 26 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » تولید و تامین 10% برنج استان از مزارع کشاورزی محمودآباد

تولید و تامین 10% برنج استان از مزارع کشاورزی محمودآباد

✳️ فرماندار محمودآباد خبر داد :

❎ شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد : امسال از 17 هزار و 640 هکتار اراضی کشاورزی با 14 هزار بهره‌بردار و در مجموع کشت اول و دوم حدود 115 هزار تن شلتوک از مزارع شهرستان برداشت شد که حدود 10 درصد تولید استان را بخود اختصاص داده است.

✳️ به گزارش روابط عمومي فرمانداري محمود آباد آئین همزمانی برداشت و نشاء مکانیزه برنج شهرستان محمودآباد ظهر امروز و حضور علیرضا شریعت فرماندار ، غلامرضا رنجبر بخشدار مرکزی و احمد صادقی مدیر جهاد کشاورزی و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در روستای بولیده از بخش مرکزی محمودآباد برگزار شد.

✅ علیرضا شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد در حاشیه این مراسم در مصاحبه با خبرنگاران گفت: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با توجه شروع فصل برداشت برنج از مزارع کشاورزی و با هدف افزایش سرانه تولید و برداشت محصول انتظار میرود کشاورزان شریف شهرستان به فرایند مکانیزاسیون کشاورزی روی آورند.

❇️ وی گفت: همه ساله در تابستان به ویژه بعد از برداشت محصول کشاورزی بسیاری از کشاورزان برای پاکسازی زمین از بقایای کشاورزی پس از برداشت محصول اقدام به سوزاندن می نمایند غافل از اینکه این کار، عوارض ناخوشایندی را بر جای گذاشته و سلامت محیط زیست و سلامت افراد جامعه با توجه به شیوع ویروس کرونا برای افراد دارای مشکل تنفسی و ریوی را با خود به همراه دارد.

❎ نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد یکی از مهمترین رویکرد های دولت در صنعت کشاورزی را توسعه مکانیزاسیون عنوان کرد و افزود: درحال حاضر تعداد 540 دستگاه نشاکار در شهرستان وجود دارد که از این تعداد حدود 4000 هکتار از زمین های شالیزاری این شهرستان به کشت مکانیزه برنج اختصاص پیدا کرده است پايگاه خبري صبح آمل٩٩/٥/٨

>>>ثبت در11 مرداد 1399
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*