پنج‌شنبه 14 مهر 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » برای توسعه باید مشکلات تولید در حوزه های مختلف رفع شود

برای توسعه باید مشکلات تولید در حوزه های مختلف رفع شود

استاندار مازندران:
برای توسعه باید مشکلات تولید در حوزه های مختلف رفع شود
استاندار مازندران گفت: حمایت از واحدهای صنعتی تولیدی با رفع موانع اداری و حذف قوانین مخل تولید، پیش نیاز توسعه مازندران است. ‎
به گزارش صبح آمل و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران، سید محمود حسینی پور در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مازندران، افزود: گره های کوری که در مسیر توسعه صنعتی و اقتصادی استان وجود دارد، باید باز شود و نباید بگذاریم که واحدهای صنعتی در کنار دغدغه تولید، نگرانی های اداری در حوزه های بیمه ای، مالیاتی و بانکی داشته باشند.
وی افزود: حمایت از واحدهای صنعتی تولیدی با رفع موانع اداری و حذف قوانین مخل تولید، پیش نیاز توسعه مازندران است.
استاندار مازندران، اظهار داشت: از تمام دستگاه های اجرایی استان می خواهم که با تغییر رویه، در کنار بنگاه های اقتصادی و تولیدی باشند و با تسهیل گری، قوانین مخل تولید برچیده شود.
حسینی پور، بیان داشت: بسیاری از قوانین مخل تولید را شناسایی کردیم و با پیگیری ها، هماهنگی ها و مکاتباتی که با رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام خواهیم داد، درصدد حذف این قوانین غیرکاربردی هستیم.
وی یادآور شد: رسالت جلسات با محوریت اقتصادی، صنعتی و اشتغال زایی باید تسهیل گری و گره گشایی از مشکلات تولیدکنندگان باشد و به هیچ عنوان بر نمی تابیم که صنعتگر پشت در مدیران دستگاه های اجرایی معطل شود.
استاندار مازندران گفت: شرکت های خدمات رسان بویژه در تامین گاز و برق باید همواره خود را مکلف به ارایه بهترین خدمات به بنگاه های اقتصادی بدانند.
حسینی پور، تصریح کرد: ارائه تسهیلات برای رونق تولید و شکوفایی اقتصادی واحدهای صنعتی از سوی بانک های عامل استان با جدیت پیگیری شود و نباید تولیدکنندگان مازندران با مشکل کمبود نقدینگی مواجه باشند.
وی گفت: در صورت حمایت نکردن از واحدهای صنعتی، روند توسعه اقتصادی در استان ابتر می ماند، چراکه به نوعی حمایت از واحدهای تولیدی پیش نیاز توسعه مازندران است.
استاندار مازندران، خاطر نشان کرد: تغییر رویه دستگاه های اجرایی و خدماتی برای خدمت به بنگاه های اقتصادی استان یک اصل انکار ناپذیر است.
حسینی پور گفت: رویه های غیر کاربردی که در دو دهه اخیر منجر به مشکلات بیمه ای، مالیاتی و بانکی برای برخی از واحدهای صنعتی استان شده است، باید هرچه سریع تر برچیده شود و برای توسعه استان در حوزه صنعت و تولید اقدام جامع و عملیاتی صورت گیرد.11بهمن1400

>>>ثبت در14 بهمن 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*