پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » با راه اندازی آکومری به دنبال توسعه بخش جراحی قلب هستیم

با راه اندازی آکومری به دنبال توسعه بخش جراحی قلب هستیم

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران:
با راه اندازی آکومری به دنبال توسعه بخش جراحی قلب هستیم
نخستین دستگاه مدرن فوق فوق تخصصی آکومری غرب مازندران در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان آمل افتتاح شد
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نهمین روز ایام الله دهه فجر در حاشیه افتتاح نخستین دستگاه فوق تخصصی اکومری غرب مازندران که در بیمارستان امام خمینی(ره) آمل به بهره‌برداری رسید؛ گفت: بیماری قلبی یکی از شایع ترین بیماری ها است و راه اندازی و بهرداری آن در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان آمل می تواند کمک بزرگی به پزشکان در تشخیص بیماری های قلبی و عروقی کند.
به گزارش صبح آمل، فرهاد غلامی با تاکید بر اینکه توسعه بخش قلب، جراحی قلب و بخش نورولوژی از برنامه‌های این بیمارستان است، اظهار داشت: با راه اندازی دستگاه مدرن فوق تخصصی اکومری در بیمارستان امام خمینی(ره) به دنبال توسعه بخش جراحی قلب در این حوزه هستیم.
وی با بیان اینکه این دستگاه نخستین دستگاه مدرن فوق تخصصی اکومری است؛ تصریح کرد: دستگاه مدرن فوق تخصصی اکومری نخستین دستگاه است که در بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان آمل افتتاح و به بهره برداری رسید.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: اکومری یک عملیات تهاجمی است و شبیه اندوسکپی داخلی آسیب های دریچه ای قلب و عروق از راه مری به صورت سه بعدی مشاهده می شود که با پیگیری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مازندران و با کمک جمعی از خیرین سلامت شهرستان آمل از طریق هیات امنایی خریداری و تحویل دانشگاه شد.
غلامی با بیان اینکه این دستگاه با ارزش اعتباری ۷۰ میلیارد ریالی راه اندازی شده است، عنوان کرد: این دستگاه مدرن از پیشرفته ترین روش های تصویربرداری و سه بعدی قلب بهره می‌گیرد.
وی با تاکید بر اینکه توسعه بخش قلب، جراحی قلب و بخش نورولوژی از برنامه‌های این بیمارستان است، تصریح کرد: با راه اندازی این دستگاه به دنبال توسعه بخش جراحی قلب در این حوزه هستیم.

>>>ثبت در1 اسفند 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*