چهارشنبه 26 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » بازگشایی قفل توسعه مازندران با تغییر نگاه و سیاست های اقتصادی

بازگشایی قفل توسعه مازندران با تغییر نگاه و سیاست های اقتصادی

استاندار مازندران:
بازگشایی قفل توسعه مازندران با تغییر نگاه و سیاست های اقتصادی
استاندار مازندران با اشاره به اینکه در سند آمایش، مازندران بعنوان یکی از مراکز مهم تولید در حوزه کشاورزی شناخته شده است، گفت: سیاست کلان دولت برای ارتقاء بخش کشاورزی استان باید بصورت دقیق مشخص شود. ‎
به گزارش صبح آمل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سید محمود حسینی پور، در نشست با هیات اعزامی دانشگاه علوم دفاعی و تحقیقات راهبردی کشور با عنوان اینکه عملیات بیت المقدس در سرنوشت کشور نقش ممتازی داشت و همه چیز را به نفع جمهوری اسلامی ایران تمام کرد و ماهیت ماهوی جنگ را به سود ما دگرگون کرد، خاطرنشان ساخت: باید با تلاش جهادی و شبانه روزی در راستای توسعه و شکوفایی مازندران در بخش های مختلف بویژه اعتلای اقتصادی و معیشتی جامعه، دین خود را به شهیدان عزیز و والامقام این مرز و بوم ادا کنیم.
وی، با بیان اینکه جلسات اجرایی زیادی در زمینه توسعه صنعت، کشاورزی و گردشگری در طول سال های گذشته برگزار شد، عنوان کرد: تصمیمات بسیاری در این زمینه ها اتخاذ شد اما مباحث مهمی همچنان ساری و جاری است که باید با جدیت دنبال شود.
نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه در سند آمایش، مازندران بعنوان یکی از مراکز مهم تولید در حوزه کشاورزی شناخته شده است، افزود: سیاست کلان دولت برای ارتقاء بخش کشاورزی استان باید بصورت دقیق مشخص شود.
استاندار مازندران، با بیان اینکه در استان، استراتژی مشخص برای کشاورزی وجود دارد، اظهار کرد: بدلیل تفاوت نگاه های ملی با استانی به این حوزه، بخش کشاورزی مازندران به شکوفایی لازم نرسید و ضرورت دارد این نگرش اصلاح شود .
وی یادآور شد: کلید اصلی باز کردن قفل توسعه استان تغییر برخی سیاست ها و نگاه ها است تا موانع مردم در تولید برداشته شود و دانشگاه علوم دفاعی می بایست عمیق تر در این حوزه ورود نماید.
حسینی پور تصریح کرد: اگر بناست دانشگاه علوم دفاعی، جمع بندی لازم در حوزه مسائل توسعه ای مازندران داشته باشد، می بایست به مراکز تصمیم ساز جهت تصمیم گیری مناسب، کمک شایانی نماید.
وی با اشاره به اینکه در سیاست های اجرایی کشور مسائلی نظیر بودجه و امکانات باید در حوزه اقتصادی بویژه کشاورزی پای کار بیاید و دیده شود، یادآور شد: اگرچه در گذشته سند آمایش کشور در مقیاس منطقه ای مورد مطالعات بسیاری قرار گرفت، اما این سند در راهبردهای اجرایی کشور دیده نشده است.

>>>ثبت در21 خرداد 1401
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*