جمعه 15 مهر 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » ایجاد اشتغال یکی از خواسته ها و دغدغه های معلولین است

ایجاد اشتغال یکی از خواسته ها و دغدغه های معلولین است


به گزارش صبح آمل، مهندس مهدی حسن نژاد با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در راستای توانمندسازی و خودکفایی جامعه هدف بهزیستی گفت: معلولیت محدودیت است، ولی ناتوانی نیست و این بانوی فعال رسانه با جدیت و پشتکار فراوان مسئولانه مشکلات را آنگونه که هست انتشار می دهد و چه بسا در این میان تمام انرژی خود را صرف هدفش می کند.
وی با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال و حرفه آموزی گامی در جهت توانمند سازی معلولان و باور توانمندی این قشر است؛ افزود: ایجاد اشتغال یکی از خواسته‌ها و دغدغه‌های معلولین است و باید برای توانمندسازی این قشر که دارای یکسری محدودیت‌ها هستند، تلاش بیشتری انجام داد.
شهردار امامزاد عبدالله(ع) آمل با تاکید بر اینکه معلولان نیاز به ترحم ندارند، اظهار داشت: با حمایت از این قشر در ایجاد شغل می‌توان زمینه خودکفایی و توانمندسازی را فراهم کرد.
حسن نژاد به فعالیت شورا و شهرداری در خصوص ایجاد مشاغل خُرد و خانگی برای معلولان، زنان سرپرست خانوار و خانواده معلولان اشاره کرد و گفت: اولویت نخست، حمایت در ایجاد اشتغال برای معلولان است که علاوه بر تامین نیازهای اولیه، برای ادامه حیات آنها یک اجر و ثواب اخروی و همچنین یک برکت در زندگی خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه در ارائه شغل به این قشر باید جایگاه و شان آنها رعایت شود تا معلولیت آنها محدودیتی در کارشان ایجاد نکند، افزود: راه‌اندازی کارگاه تولیدی و کارآفرینی و بکارگیری معلولان بر اساس توانایی که دارند، بهترین راهکار برای معرفی توانمند این قشر است.

>>>ثبت در17 آذر 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*