پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » ایجاد اشتغال برای مددجویان مهم ترین دغدغه می باشد

ایجاد اشتغال برای مددجویان مهم ترین دغدغه می باشد

مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آرین در نشست خبری با خبرنگاران خطاب به اصحاب رسانه گفت: شما چشم و گوش بینای جامعه برای رصد انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آرین باشید تا در این عرصه با استفاده از تمام ظرفیت رسانه ها در جهت استمرار و توسعه این امر خیرخواهانه و انعکاس اخبار، اتفاقات بزرگی رقم بخورد.
به گزارش صبح آمل، دکتر محس آسوری اظهار داشت: انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آرین به عنوان یک تشکل غیر دولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی است که سال 1390 به همت خانواده وی تاسیس و به کمک خیرین آملی توسعه یافت و سال 92 با راه اندازی اولین مرکز شیمی درمانی و کلینیک فوق تخصصی و تخصصی شهرستان آمل فعالیت رسمی خود را شروع نمود.
وی با اشاره به خدمات پزشکی این مرکز اظهار داشت: در حاضر 27 پزشک فوق تخصص با تعرفه دولتی در کلینیک آرین مشغول ارائه خدمات تشخیصی و درمانی در زمینه اسپیرومتری(تست ریه)، نمونه برداری مغز استخوان((BMA تست ورزش، اکو قلب، نوار قلب، اکو قلب جنین و نوزاد و مادر، آندوسکوپی، کلونوسکوپی، نوار عصب، نوار مغز، دندانپزشکی،(سونوگرافی، هولتر فشار خون و نوار قلب و اندوسکوپی و کلونوسکوپی اطفال در حال راه اندازی می باشد) می باشند.
مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آرین تصریح کرد: به طور متوسط هر ماه ؛ 500 مورد شیمی درمانی به صورت رایگان توسط پرستاران حاذق و 5 هزار ویزیت در این کلینیک صورت می پذیرد.
دکتر آسوری با تاکید بر اینکه هيچ بيمـاري به واسطه عـدم تمكن مـالي مجبـور به ترك درمـان نشود؛ خاطرنشان کرد: افرادی که به بیماری سرطان مبتلا شده اند اغلب احساس اضطراب، غم یا عصبانیت دارند. که البته در شرایطی که قرار دارند این واکنش های طبیعی محسوب می شود. در این حالت بیماران مبتلا به سرطان حس می کنند نیاز به حمایت دارند، باید بگوییم که در طی مسیر خود در این دوران انجمن حمایت از افراد مبتلا به سرطان، به افراد مبتلا به سرطان کمک می کند تا به گروه های پشتیبانی، منابع مفید، مشاوره و دیگر موارد مورد نیاز متصل شوند و بتوانند از کمک های آنها بهره ببرند.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال برای مددجویان از دغدغه های مهم هیئت مدیره می باشد؛ گفت: در این خصوص رایزنی هایی را با مسئولان صندوق کار آفرینی امید کشور و مسئول واحد استان و خیریه ها داشتیم که با موافقت شورا و شهرداری آمل قرار است 1200 متر مربع زمین در اختیار ما قرار بگیرد و با توجه به مصوبه هیئت مدیره انشاءالله مرکز جامع تصویربرداری مجهز در آمل راه اندازی شود که علاوه بر ام آی آر، سی تی اسکن، رادیولوژی دیجیتال و سونوگرافی که پایه های اولیه تشخیصی تصویربرداری هستند دستگاه پت اسکن را هم به امل بیاوریم تا به بیماران آزاد با تعرفه دولتی و سیستم حمایتی و بیماران سرطانی انجمن به صورت رایگان خدمات دهیم و از سود باقی مانده به عنوان درآمد پایدار برای اهداف خیریه استفاده شود.
13اسفند99
پایگاه خبری صبح آمل

>>>ثبت در14 اسفند 1399
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*