چهارشنبه 26 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » اهدای تندیس خبرنگار صبح آمل به خانواده شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده

اهدای تندیس خبرنگار صبح آمل به خانواده شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده

تلفنم زنگ خورد آن طرف خط آقا رضا بود که گفت خودت را آماده کن امروز مهمان داری…

در این دیدار ربابه محمدزاده خبرنگار پایگاه خبری صبح آمل، دارنده رتبه اول و برتر بخش ویژه رسانه و شهدای مدافع حرم سومین رویداد فرهنگی هنری سراسری اشکواره حسینی با عنوان «گریه‌های محمد طاها چند می‌ارزد؟» در آئینی با حضور حجت الاسلام مرتضوی امام جمعه آمل، محمدی دادستان، دکتر هاشمی شهردار، سرهنگ فلاح جانشین فرمانده سپاه ناحیه، دکتر شریعت فرماندار و حجت الاسلام موسوی آملی امام جمعه شهر عباس آباد و دیگر مسئولان ظهر یکشنبه 11آبان99 در منزل شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده حضور یافت و با خانواده این شهید دیدار و تندیس خود را به پدر و مادر شهید بی سر اهدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری صبح آمل، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی در این دیدار با بیان اینکه وجود شهدا همواره رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند؛ گفت: تمام شهدای مدافع حرم ویژگی‌هایی از قبیل شوق شهادت، غیرت و تعصب در دفاع از حرم اهل بیت (ع) و آگاهی و بصیرت برخوردار بوده‌اند و همیشه برای ما الهام‌بخش و درس‌آموز هستند و می‌توانیم بهترین درس‌ها را از این شهدای والا مقام بگیریم که امیدواریم با استعانت از خداوند و با بهره‌گیری از درس‌های شهدا در تحقق آرمان‌های نظام مقدسمان پایدار باشیم که وجود این شهدا همواره رسالت ما را سنگین‌تر می‌کند.
محمدزاده خبرنگار صبح آمل نیز در ادامه بخشی از مقدمه گفتگو با خانواده شهید مدافع حرم را به صورت دلنوشته برای مهمانان قرائت نمود که بدین شرح می باشد:
ای آبی شده آب ندیده
خوش به حالت، دستهای عباس سایه سار تو شد و دعای حضرت زهرا حافظ بدن بی جانت در مقابل نگاه شامیان غارتگر که آنچنان آغوش گرم شان را برایت گشوده بودند و میل به پس دادنت نداشتند.
اما یک بار با خودت هیچ گفته ای دختر نازدانه ای داری که چشمان کنجکاوش را هر روز به در و کوچه و یک عالم اما و اگرهای کودکانه اش بسته تا شاید ثانیه ها حریفش شوند و او را خواب کنند اما نشد که نشد. حتی عروسک های همبازیش هم نتوانستند.
دلش همیشه بهانه داشت بهانه ای از جنس دلتنگی کلمات حبس شده در دالان تنگ و تاریک گلو و یک دنیا بغض و اشک های آماده.
شب های تنهایی و بدون تو که زیر سقف پر غبار شهر سخت بود ولی این بار هم به خیر گذشت و خدا نخواست در مقابل نگاه عمه سادات و دختر سه ساله ارباب شرمگین شوم.
می خواهم از همه آنهایی که برای رفتنت قیمت گذاشته بودند بپرسم قیمت این لحظات دلتنگی چند؟
نمی دانستم در آشفته بازار حیرت و سرگشتگی و جواب نگاه های همیشه منتظر بچه ها چه بگویم چه بنویسم چقدر گریه کنم چقدر صبر ولی باز با همه دلتنگی هایم صبر پیشه کردم.
از فراقت چند وقتی نگذشته بود ولی هیچگاه طاقت دلتنگی هایت را نداشتم هرگز تصور نمی کردم روزی بیاید که ثانیه ها از غم فراغت سالها بگذرد اما سنگ های تکه شده ای را که در دل خاک خان طومان نشانه گذاری کرده بودی تا در روزهای گمنامی ردی از آن چراغ روشنی برای من فراموش شده شود توانستم پیدایت کنم خوش آمدی شهید خوش نام من رضا جانم
شهید مدافع حرم رضا حاجی‌زاده اهل آمل در سن ۲۸ سالگی به همراه ۱۲ تن دیگر از یارانش که همگی پاسداران لشگر عملیاتی ۲۵ کربلا بودند در روز ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ در خان‌طومان سوریه به دفاع از حریم و حرمت اهل بیت به مقام والای شهادت نائل شد و پیکرش در معرکه نبرد جا ماند و بعد از چهار سال به همراه چهار تن از یارانش تفحص و پس از مراحل شناسایی به حرم رضوی منتقل و سپس وارد مازندران شد و پیکر مطهرش پنجشنبه ۲۴ مهر ۹۹ با حضور پر شور مردم و مسئولین در آمل تشییع و در جوار شهدای امامزاده ابراهیم (ع) آرام گرفت.

ماجرای عجیب خواب مادر شهید حاجی زاده قبل از حضور خبرنگار صبح آمل در منزلش
زیاد شنیده ایم که می گویند:« مرگ با شهادت، شبیه هیچ مرگ دیگری نیست.» یا «کُشته در راه خدا همیشه زنده است.» این حقیقت، جز اینکه یکی از آیات معروف قرآن است، یک باور عمومی هم هست.
اینها را نجیبه ادهمی مادر شهید حاجی زاده در خصوص خواب خود در حاشیه اهدای تندیس رتبه اول و برتر بخش ویژه رسانه و شهدای مدافع حرم سومین رویداد فرهنگی هنری سراسری اشکواره حسینی توسط ربابه محمدزاده خبرنگار صبح آمل روایت می کند و می گوید؛ صبح امروز بعد از نماز خواب می بینم در منزل آقا رضا دور هم جمع هستیم و هنگام بازگشت از آنجا که طه یادگار پسر شهیدم«نوه من» در حیاط در حال بازی کردن بود وقتی برای بستن دروازه برگشتم تلفنم زنگ خورد و آن طرف خط شهید بود که پرسید تو کجایی مامان؟ گفتم خونه شما هستم و دارم میرم که گفت خودت را آماده کن امروز مهمان داری. از خواب پریدم که همان لحظه گوشی حاج آقا زنگ خورد و بچه های سپاه بودند و گفتند خبرنگار صبح آمل به همراه چند نفر از مسئولین به منزل شما می آیند و این نشان می دهد که قبل از ما شهدا به امر خدا به امور واقفند و در کنار ما هستند.
گفتنی است در پایان مادر شهید مدافع حرم انگشتر خود را به خبرنگار صبح آمل هدیه داد.
11آبان99
پایگاه خبری صبح آمل

>>>ثبت در12 آبان 1399
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*