پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » افزایش 15 درصدی نرخ کرایه تاکسی در شهر آمل در سال 94

افزایش 15 درصدی نرخ کرایه تاکسی در شهر آمل در سال 94

محمدعلی سبزعلی پور، سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل، در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان آمل گفت: براساس مصوبه شورای سازمان ، شورای اسلامی شهر و تائید کمیته انطباق فرمانداری در سال 93 قیمت کرایه تاکسی 20 درصد افزایش پیدا کرد.
به گزارش کمال نیوز، وی افزود: استانداری مازندران این افزایش را مورد تائید خود قرار نداد و باعث شد که رانندگان تاکسی نرخ کرایه تاکسی را بین 50 الی 60 درصد افزایش دهند.
سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل ادامه داد: این حرکت باعث شد که بین مسافران و مردم درگیری بوجود آید که در تعزیزات حکومتی شهرستان برای افزایش نرخ خودسرانه بعضی از رانندگان تاکسی دارای پرونده تعزیراتی هستند. سبز علی پور با اشاره به افزایش 15 درصدی نرخ کرایه تاکسی در سال 94 اضافه کرد: این افزایش نرخ قیمت با افزایش نرخ قیمت خودسرانه توسط رانندگان تاکسی منافات دارد.وی تاکید کرد: اگر قرار است که نرخ افزایش 15 درصدی را رعایت کنیم این با دخل و خرج رانندگان تاکسی جور در نمی آید و باید کرایه ای که درسال 93 مبلغ 500 تومان می گرفتند الان 475 تومان بگیرند. سرپرست سازمان تاکسیرانی شهرداری آمل با اشاره به اینکه تشکیل پرونده تعزیرات حکومتی بدون هماهنگی این سازمان صورت گرفته است بیان داشت: به صرف گرفتن اطلاعات از مسافران بدون در نظر گرفتن طول مسافت امر پسندیده نیست و این موضوع به شورای تامین شهرستان اعلام شد.سبزعلی پور با اشاره به وجود 3 هزار دستگاه تاکسی درون و برون شهری در شهر آمل گفت: متاسفانه تاوان عدم مدیریت در گذشته را باید رانندگان تاکسی پرداخت کنند و حل این مشکل نیازمند چاره اندیشی است.وی با مقصر دانستن دستگاههایی که برای رانندگان تاکسی توقع ایجاد کردند تصریح کرد: این دستگاهها که متولی نظارت هستند باید پاسخگو باشند که در گذشته به جهت  افرایش خودسرانه کرایه تاکسی برخورد نکردند.

>>>ثبت در18 خرداد 1394
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*