پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » آرشیو صبح آمل » “ارائه 228 فرصت سرمایه‌گذاری به ارزش 7.666 میلیارد یورو در همایش فرصت‌های تجاری مازندران”

“ارائه 228 فرصت سرمایه‌گذاری به ارزش 7.666 میلیارد یورو در همایش فرصت‌های تجاری مازندران”

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مازندران خبر داد:
ارائه 228 فرصت سرمایه‌گذاری به ارزش 7.666 میلیارد یورو در همایش فرصت‌های تجاری مازندران

سید رحیم بخشی مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری مازندران در آستانه برگزاری 3 رویداد مهم اقتصادی در استان مازندران، اظهار داشت: همزمان با برگزاری اجلاس شورای بین المللی همکاری های تجاری اتاق های بازرگانی (ICBC) و افتتاح نمایشگاه توانمندی های صادراتی استان در 20 خرداد، همایش فرصت های سرمایه گذاری و تجاری استان نیز روز سه‌ شنبه 21 خرداد در مجتمع پیامبر اعظم (ص) ساری برگزار می‌شود.
وی درباره جزئیات همایش تصریح کرد: در این همایش از مقامات و فعالین اقتصادی و تجاری کشورهای هدف در سطوح ملی و استانی دعوت شده است، کتابچه توانمندیهای استان مازندران و خلاصه اطلاعات تعداد 228 فرصت سرمایه گذاری با کل سرمایه گذاری مورد نیاز به میزان 7 میلیارد و 666 میلیون یورو در قالب لوح فشرده تهیه و ارائه خواهد شد. 
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌ گذاری استانداری مازندران با اشاره به اهداف همایش مذکور گفت: دعوت از سرمایه گذاران داخلی (سایر استانها) و خارجی برای مشارکت در فرصت های سرمایه گذاری و تجاری، معرفی توانمندی ها در بخشهای کشاورزی ،صنعت و معدن ، گردشگری ، انرژی و زیرساخت، معرفی 228 فرصت سرمایه گذاری استان مازندران جهت ایجاد طرح یا تکمیل و توسعه طرح های موجود به سرمایه گذاران، زمینه سازی برای انجام تفاهمنامه و عقد قرارداد بین سرمایه پذیران استانی و زمینه سازی برای رونق سرمایه گذاری و تولید با تکیه بر ظرفیت های داخلی استان مازندران، ازجمله مهم ترین اهداف این همایش است.
بخشی با بیان اینکه در همایش فرصتهای سرمایه گذاری و تجاری، 4 پنل ارایه خواهد شد، تصریح کرد: پنل کشاورزی با مسئولیت مدیرکل جهاد کشاورزی برای معرفی حداکثر 3 فرصت منتخب از مجموع 54 فرصت سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و شیلات با کل سرمایه گذاری مورد نیاز به میزان 240 میلیون یورو ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: پنل گردشگری نیز با مسئولیت مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری برای معرفی حداکثر 3 فرصت منتخب از مجموع 29 فرصت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری با کل سرمایه گذاری مورد نیاز به میزان 699 میلیون یورو است.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مازندران گفت: پنل صنعت و معدن و تجارت نیز با مسئولیت مدیرکل صنعت، معدن و تجارت برای معرفی حداکثر 3 فرصت منتخب از مجموع 102 فرصت سرمایه گذاری در حوزه صنعت و معدن با کل سرمایه گذاری مورد نیاز به میزان 4 میلیارد و 51 میلیون یورو در نظر گرفته شده است.
بخشی بیان کرد: پنل انرژی و زیر ساخت چهارمین پنل همایش است که با مسئولیت مدیرعامل شرکت برق منطقه ای مازندران برای معرفی حداکثر 3 فرصت منتخب از مجموع 43 فرصت سرمایه گذاری در حوزه برق، آب، فرودگاه، راه، راه آهن و عمران شهری با کل سرمایه گذاری مورد نیاز به میزان 2 میلیارد و 676 میلیون یورو است.
وی در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خارجی مازندران به ریاست استاندار و نائب رییسی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی به‌ عنوان نماینده سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران در سال 1389 تأسیس شد تا زمینه را برای ایجاد سرمایه‌ گذاران خارجی که تاکنون در استان سرمایه‌ گذاری کرده‌اند و سرمایه‌ گذاران خارجی که قصد سرمایه‌ گذاری در استان را دارند فراهم آورد.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌ گذاری استانداری مازندران گفت: این مرکز کلیه خدمات لازم را به سرمایه‌ گذاران خارجی و ایرانیان مقیم خارج چه قبل از اخذ مجوز و چه بعد از اخذ مجوز ارائه می‌دهد.

>>>ثبت در13 خرداد 1398
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*