پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » احداث پالایشگاه لبنی آمل در دستور کار قرار دارد

احداث پالایشگاه لبنی آمل در دستور کار قرار دارد

استاندار مازندران؛ ظرفیت ها و فرصت های توسعه ای مازندران را تشریح کرد:
احداث پالایشگاه لبنی آمل در دستور کار قرار دارد
استاندار مازندران با عنوان اینکه سهم مازندران در تامین امنیت غذایی و تولید برخی محصولات قابل توجه است و میلیون ها گردشگر را در سال میزبانی می کند، گفت: جایگاه مازندران بعنوان ایران کوچک در اعتبارات ملی باید تقویت شود. ‎
به گزارش صبح آمل و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری مازندارن، سید محمود حسینی پور در جلسه شورای معاونین وزارت کشور که بصورت وبیناری با حضور استانداران سراسر کشور برگزار گردید، اظهار داشت: استان مازندران بدلیل همسایگی با کشورهای دریای خزر از موقعیت استراتژیک و بواسطه قرارگیری در مسیر کریدور شمال و جنوب از ظرفیت ویژه اقتصادی، صادراتی و گردشگری برخوردار است.
وی با بیان اینکه توانمندی هایی که در استان مازندران وجود دارد، منحصر به وضعیت خاص این استان است، خاطرنشان کرد: مازندران سهم 44 درصدی تولید مرکبات کشور و سهم 38.7 درصدی تولید برنج کشور را داراست و همچینن در تولید کیوی، رتبه اول کشور را با سهم 85 درصدی به خود اختصاص داده است.
استاندار مازندران ادامه داد: مازندران به عنوان استانی که از اقصی نقاط کشور برای بهره گیری از مواهب طبیعی و گردشگری آن به اینجا می آیند و از آن بعنوان یک ایران کوچک می توان تعبیر کرد نیازمند برخورداری از اعتبارات ملی برای تقویت زیرساخت هاست.
حسینی پور گفت: یکی از مزیت های مازندران در حال حاضر در شرایط تحریم صادرات این محصولات از طریق کریدور شمال به جنوب از طریق 3 بندر نوشهر، فریدونکنار و امیرآباد است و بندر امیرآباد موقعیت ژئوپلیتیک خاص خود را دارد و مورد توجه کشورهایی همچون روسیه است.
نماینده‌ عالی دولت در استان با بیان اینکه مازندران 11 درصد تردد کشور را به خود اختصاص داده است و برای حفظ و نگهداری جایگاه جاده ای نیازمند توجه ویژه حوزه های ستادی هستیم، افزود: با توجه به توانمندی ها و فرصت هایی که در استان داریم باید مازندران را به قطب غذای دنیا تبدیل کنیم و هدفگذاری ما این است که بتوانیم 20 درصد سبد غذایی کشور را بدست بیاوریم.
حسینی پور با اشاره به اینکه برخی کشورهای توسعه یافته در حوزه کشاورزی را مورد مطالعه قرار دادیم و در دستور کار قرار گرفته است، یادآور شد: تسهیل و حمایت از صنایع تبدیلی در بخش باغی و صیفی با توجه به کمبودهایی که داریم در دستور کار قرار گرفته است و این مهم در دستور کار شورای اقتصادی استان قرار دارد و در هر بخشی متناسب با شرایط آن صنایع تبدیلی تعریف شده است و سرمایه گذارانی در حال فعالیت هستند.
وی اظهار داشت: احداث پالایشگاه لبنی در آمل در حال انجام است و در صورت تحقق این پروژه مهم به هاب صادرات محصولات لبنی در بین کشورهای منطقه تبدیل می شویم که بیشترین تقاضا را در این حوزه از کشورهای عربی و سی آی اس داریم. 4مرداد1401

>>>ثبت در4 مرداد 1401
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*