دوشنبه 4 مهر 1401
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » آماده باش ۵۰ آتشنشان آملی برای چهارشنبه سوری

آماده باش ۵۰ آتشنشان آملی برای چهارشنبه سوری

رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل
آماده باش ۵۰ آتشنشان آملی برای چهارشنبه سوری
 صبحگاه مشترک دستگاههای خدماتی و امدادی در آستانه چهارشنبه آخر سال با حضور فرماندار ویژه شهرستان آمل، شهردار و جمعی از مسئولان در ایستگاه مرکزی آتشنشانی آمل برگزار شد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل گفت: این سازمان در راستای پیشگیری از حوادث احتمالی چهار شنبه آخرسال تمهیدات و جلساتی را با دستگاه‌های امدادی، نیروی انتظامی، هلال احمر و سپاه در خصوص فرهنگ سازی و کاهش حوادث برگزار کرده است.
به گزارش صبح آمل،روح الله اسماعیلی اظهار داشت: بنر‌های هشدار در خصوص آگاهی بخشی به شهروندان بویژه قشر نوجوانان و جوانان در سطح شهر نصب می شود.
وی افزود: با توجه به اینکه در این ایام بواسطه خرید‌های نوروزی بازار‌های سطح شهر شلوغ و احتمال بروز حوادث هم وجود دارد در راستای تسریع در امداد رسانی در مواقع بروز حوادث ۵۰ آتش نشانی در سطح شهر آمل مستقر شده اند و به همین تعداد آتشنشان در ایستگاهها در آماده باش به سر می برند.
رئیس سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل، گفت:میدان ها، چهارراه ها، معابر و حاشیه برخی بزرگراه ها را از جمله نقاط استقرار نیروهای آتش نشان عنوان كرد و گفت: این نیروها از 15اسفندماه تا پایان این مراسم آماده خدمت رسانی هستند و همچنین طی این روز مدیران عملیاتی آتش نشانی با خودروهای سازمانی به طور مستمر در خیابان ها و معابر به گشت زنی پرداخته و وضعیت ایمنی نقاط مختلف شهر را تحت كنترل قرار می دهند.
اسماعیلی به بیش از هزار و پانصد عملیات توسط اتشنشانان آملی در طول امسال خبر داد و اظهار کرد: ۶۸۳ عملیات اطفای حریق تا کنون رخ داد که از بیشترین تعداد ۲۰۵ مورد مسکونی بوده است و ۹۶۷ مورد امداد و نجات بوده که بیشترین آن ۴۵۰ مورد آسانسور بوده است.
وی در پایان از شهروندان خواست ضمن پرهیز از ریختن مایعات قابل اشتعال بر روی آتش، از روشن كردن آتش های بزرگ كه موجب آتش گرفتن درختان، كابل ها و بالكن های ساختمان ها می شود، خودداری كنند و در هنگام بروز هر گونه حادثه ای، به سرعت مراتب را به سامانه 125 و یا نیروهای آتش نشانی مستقر در سطح شهر اطلاع دهند و در صورت مشاهده خودروهای آتش نشانی حین اعزام به ماموریت، مسیر را برای تردد این خودروها باز نگه دارند.

>>>ثبت در23 اسفند 1400
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*