جمعه , ۷ آذر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » جهاد كشاورزي آمل و لاريجان خواب يا بيدار !؟

جهاد كشاورزي آمل و لاريجان خواب يا بيدار !؟


به گزارش خبرنگار صبح آمل، تغییر کاربری غیرمجاز به‌ عنوان بیشترین تخلف اراضی کشاورزی در مناطق خوش آب و هوا خصوصا لاریجان است که هر روز شاهد آن در خارج بافت و در مناطق دشتی و کوهستانی شهرستان و تبدیل شدن آنها به ساختمانهای ویلایی هستیم. ساختمانهایی که مانند قارچ از زمین بیرون می آیند و برای اتمام آنها نیاز به حداقل ۶ ماه و حداکثر ۲۴ ماه و بیشتر کار عمرانی سنگین دارد و انگار در این مدت طولانی گذر ناظرین جهاد کشاورزی به عنوان دهگردشی و نظارت بدان جاها نرسیده یا اگر رسیده نادیده انگاشته و مسامحه کاری شده است.
آیا قانون تغییر کاربری دارای نقص است و مشکل دارد یا نقص از فهم قانون و کم کاری و بی توجهی و مسامحه کاری و تبعیض باعث اجرای قانون شده است؟
تغییر کاربری تهدیدی جدی برای اراضی کشاورزی است اما بر این اساس چرا عده زیادی با توجه غیر مجاز بودن، ساخت و سازشان در زمین های زراعی و باغی خارج از بافت منتفع و قانون برایشان مشکل ایجاد نمی کند و تحت تخریب قرار نمی گیرند ولی عده قلیلی متضرر از این قانون می شوند؟ چرا تعداد زیادی از ساختمانها در ابعاد مختلف با هزینه های بالا که خارج از بافت روستاها در زمینهای زراعی و باغی قد برافراشته اند همچنان پا برجا وخانه همسایه دیوار به دیوار آن تخریب می شود و یا دیوارها وحصارهای دور باغات و مزارع که همسایه و همجوار همان ساختمان هستند و برای توسعه و بهره وری زمین و جلوگیری از ورود دامهای اهلی و وحشی و سارقین محصولات کشیده شده اند به عنوان سازه های غیر مجاز تخریب می شوند؟
آیا دیوارهای دور زمین باغی و زراعی که برای حفاظت محصولات است تغییر کاربری است یا ساختمانهای مسکونی ساخت شده در زمینهای زراعی و باغی خارج از بافت روستا با متراژهای متنوع که اگر خراب شوند آن زمینها هرگز احیاء و به چرخه تولید برنمی گردد؟ این دوگانکی اجرای قانون از کجا نشات می گیرد و در نقص قوانین یا در فهم و نحوه نظارت و اجرای قوانین ؟
۲۶آبان۹۹
پایگاه خبری صبح آمل

>>>ثبت در16 نوامبر 2020
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*