جمعه , ۷ آذر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » خبرنگار صبح آمل رتبه اول و برتر اشکواره حسینی را کسب کرد

خبرنگار صبح آمل رتبه اول و برتر اشکواره حسینی را کسب کردهمایش فرهنگی هنری استانی اشکواره حسینی در آمل برگزار شد و حدود ۸ هزار اثر فرهنگی و هنری از حدود ۴ هزار هنرمند مازندرانی و ۲۲ استان کشور به دبیرخانه این رویداد فرهنگی هنری ارسال شد.
مسئول سومین همایش فرهنگی هنری اشکواره حسینی گفت: این جشنواره که برای سومین سال پیاپی در آمل برگزار شد، در بخش‌های تئاتر، شعر، عکس، سرود، رسانه و متن ادبی با موضوع امام‌حسین (ع) و مدافعان حرم و ویژه سردارسلیمانی از ۲۴ مهر آغاز به کار کرده بود و بیش از هفت هزار اثر از مناطق مختلف کشور ارسال شده است.
حسین جوادی با اشاره به اینکه همه آثار دریافتی در بخش های پنج گانه این اشکواره توسط داوران مطرح استانی و کشوری بررسی و منتخبان آنها نیز مشخص شده است، خاطرنشان کرد: آثار بررسی شده در سالن‌های زیرپوشش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراکز دانشگاهی و مدارس، نگارخانه‌های فرهنگی وهنری و نیز نمایش‌های خیابانی برای تماشای عموم عرضه خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ادامه گفت: در راستای ماندگاری و انتقال ارزش‌های دینی و انقلابی به عموم جامعه به ویژه نسل جوان برای الگوگیری از این خرده فرهنگ‌ها این اداره کل با همه توان و ابزارهای کاربردی خود در بازنشر آثار منتخب و برتر سومین اشکواره فرهنگی هنری حسینی حمایت می‌کند.
عباس زارع اظهار داشت: بخش عکس، رسانه، متن ادبی می‌تواند پیشگام سومین اشکواره حسینی در بازنشر در شبکه‌های اجتماعی و چاپ کتاب و یا مجلات تخصصی باشد و تولیدات با محتوای غنی و فاخر فرهنگی وهنری در فهم بهتر مخاطب و درک درست از واقع تاریخی تأثیر زیادی دارد.
گفتنی است در این رویداد بزرگ فرهنگی ربابه محمدزاده خبرنگار پایگاه خبری صبح آمل رتبه اول و برتر در بخش ویژه شهدای مدافع حرم و سردار سلیمانی جشنواره ملی فرهنگی و هنری اشکواره حسینی که در آمل برگزار شد را به خود اختصاص داد.
۳۰ مهر ۹۹
پایگاه خبری صبح آمل

>>>ثبت در22 اکتبر 2020
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*