سه شنبه , ۱۷ تیر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » افتتاح یک واحد ۳۵ هزار قطعه‌ای پرورش بلدرجین در آمل

افتتاح یک واحد ۳۵ هزار قطعه‌ای پرورش بلدرجین در آمل


#سید_حسین_اسلامی #مدیر_جهادکشاورزی #شهرستان_آمل با بیان افتتاح یک واحد ۳۵ هزار قطعه‌ای #بلدرجین در #شهرستان_آمل گفت: این مجموعه در #روستای_دارکلا راه اندازی و دارای #سالن_پرورش #واحد_گوشتی و #تخم_گذار و سالن #کشتارگاهی است.

او افزود:دوره #پرورش_گوشتی_بلدرجین ۴۰ روزه است و با وزن ۲۲۰ تا ۲۵۰ گرم تحویل کشتارگاه می‌شودو تخم بلدرچین نسبت به تخم مرغ از مزه بهتری برخوردار است و به دلیل #کراتین خاصی که در آن ذخیره شده در #درمان_بیماری_آسم تأثیر زیادی دارد.

اسلامی درباره مزایای تخم بلدرچین و ارزش غذایی آن گفت: یک عدد تخم بلدرچین هر چند از لحاظ وزنی حدود یک پنجم وزن تخم مرغ معمولی را دارد، اما در مقایسه با تخم مرغ، ۵ برابر #فسفر و #کلسیم، ۵.۴ برابر #آهن، ۶ برابر #ویتامین B۱ #تیامین، ۱۵ برابر ویتامین B۲ #ریبوفلاوین و ۶ برابر #ویتامین B۱۲ دارد و از #کلسترول کمتری برخوردار است و سرشار از #ویتامین A، #اسید_نیکوتینیک، #مس و #کبالت است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل افزود: در این شهرستان یک واحد پرورش صنعتی بلدرچین ۵ هزار قطعه‎ای مادر و ۳۰ هزار قطعه پرورش جوجه گوشتی بلدرچین با #اشتغالزایی مسقیم ۴ نفر در حال فعالیت است که و در هر دوره پرورش ۴۰ روزه ۶ هزارو ۵۰۰ کیلو گرم گوشت تولید می‌کند.۲۱بهمن۹۸

>>>ثبت در10 فوریه 2020
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*