سه شنبه , ۸ مهر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » مهمترین دغدغه معلولین اشتغال و ایجاد فرصت های برابر در کنار دیگر افراد جامعه

مهمترین دغدغه معلولین اشتغال و ایجاد فرصت های برابر در کنار دیگر افراد جامعه

مراسم روز جهانی معلولان با حضور احمد حسین زادگان استاندار مازندران، دکتر باقری سرپرست بهزیستی مازندران، مسئولان استانی و جمعی از معلولین سراسر استان به همت شهرداری ساری و بهزیستی استان برگزار شد.

به گزارش صبح آمل، در مراسم روز جهانی معلولان که در روز گذشته در ساری برگزار شد از ربابه محمدزاده خبرنگار نشریه صبح آمل به عنوان فعال رسانه تقدیر شد مدیرکل بهزیستی مازندران با ارائه گزارشی از وضعیت معلولان استان: تعداد افراد تحت پوشش بهزیستی استان را ۵۸ هزار و ۸۱۰ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۴ هزار و ۹۷۰ نفر جسمی حرکتی، ۱۳ هزار و ۸۴۳ نفر ذهنی، ۷ هزار و ۳۹۱ نفر شنوایی، ۶ هزار و ۲۲۲ نفر نابینا و کم بینا، ۵ هزار و ۶۵۷ نفر اعصاب و روان و مزمن و ۹۳۰ نفر اختلالات گفتار اعلام و مابقی نیز از حمایت های اجتماعی بهزیستی برخوردارند.
معلول در استان تحت پوشش خدمات بهزیستی هستند که از این تعداد ۲هزار و ۹۲۴ نفر در ۶۶ مرکز روزانه خدمات،‌ علاوه بر مستمری و یارانه ماهیانه، کمک هزینه معیشتی نیز دریافت می کنند.
از مجموع معلولان تحت پوشش بهزیستی استان ۳۶ هزار نفر مستمری دریافت کرده و از این تعداد یک هزار و ۶۳۲ معلول در ۲۶ مرکز شبانه روزی در سراسر مازندران خدمات دریافت میکنند.
سرپرست بهزیستی مازندران مهمترین دغدغه معلولین را اشتغال و ایجاد فرصت های برابر در کنار دیگر افراد جامعه عنوان کرد و گفت :بر اساس ماده ۱۳ قانون جامع حمایت از حقوق معلولین تمامی دستگاه های دولتی موظف هستند تا ۳درصد از نیروی استخدامی خود را از میان توانمندان جامعه معلولین انتخاب کنند.
خانم ربابه محمدزاده خبرنگار دلسوز و متعهد در عرصه خبر و رسانه شهرستان آمل و مازندران که کارمند ثابت نشریه صبح آمل می باشد و تا کنون موفق به دریافت جوایز مختلف و کسب رتبه های برتر گردیده است تقدیر بعمل آمد .۱۴آذر۹۸#صبح_آمل

>>>ثبت در5 دسامبر 2019
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*