شنبه , ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » ۱۳ آبان سال ۲۵۰ هجري قمري روز مازندران نامگذاري شد

۱۳ آبان سال ۲۵۰ هجري قمري روز مازندران نامگذاري شد


آبان سال ۲۵۰ هجري قمري ، روز بيعت مردم تبرستان با حسن بن زيد علوي ،بنيانگذار نخستين حکومت شيعي علوي در جهان ، به عنوان روز مازندران نامگذاري شده است.
قدرت الله نائيج نژاد معاون سياسي واجتماعي فرمانداري ويژه شهرستان آمل گفت: باتوجه به ضرورت واهميت گراميداشت اين روز و به منظور آگاهي بخشي وبهره مندي عموم مردم از اين رويداد بسيار مهم،همزمان با جشن آييني تيرماه سيزده شود،همه ادارات ذيربط ضمن گراميداشت اين هفته وبرنامه ريزي جهت هرچه باشکوهتر برگزار نمودن آن اقدام نمايند و اداره فرهنگ وارشاد آمل با هماهنگي ساير دستگاههاي ذيربط نسبت به آگاهي رساني واطلاع رساني به مردم ازطريق شبکه هاي مجازي و نصب بنر و تبليغات گسترده اقدام نمايد.
وي در ادامه بيان داشت : با استفاده از ظرفيت هاي موجود در سطح شهرستان و بهره گيري از گروههاي هنري و نمايشي نيز مي توان کارهاي مثبتي در اين زمينه انجام داد و برنامه هاي متنوع فرهنگي و هنري،بومي و محلي واحياي آيين ها و آداب و رسوم مردم استان مي تواند در مناطق خاص خود به اجرا در آمده و حتي اجراي برخي از آداب ها و رسوم با برگزاري نمايشگاههاي سنتي و بومي را به مردم ديگر مناطق استان به نمايش گذاشت تا مردم بيشتر با آداب و رسوم ديگر اقوام در ديگر مناطق استان آشنا شوند.
در ادامه هريک از حاضرين در جلسه نقطه نظرات و پيشنهادات خود را به جلسه ارائه داده و در پايان تصميم بر آن شد تا با برگزاري همايش ها و برنامه هاي مخصوص با اجراي برنامه هاي شاد و متنوع و برگزاري جشن و شادي ونمايشگاه مردم اقوام مختلف مازندران را با هم بيشتر آشنا نمود. ۱۱آبان۹۸#صبح_آمل

>>>ثبت در2 نوامبر 2019
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*