جمعه , ۲ اسفند ۱۳۹۸
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل » تولید ۵۷۰ تن عسل در آمل

تولید ۵۷۰ تن عسل در آمل


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از برگزاری نمایشگاه توانمندی بخش کشاورزی عسل طبیعی برای اولین بار در گزنک شهرستان آمل خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۲۴ تا ۳۰ شهریور ماه امسال با برپایی ۶ غرفه، پذیرای بازدیدکنندگان است.
سید حسین اسلامی بیان کرد: آمل با برخوردی از کشت محصولاتی مانند کلزا، وجود باغات مرکبات، پوشش جنگلی دامنه دار و وجود ارتفاعات ییلاقی مستعد با انواع گونه های مرتعی و گیاهان دارویی محل مناسبی برای زنبورداری و زمینه فعالیت ۸۲۴ نفر فعالین پرورش زنبور عسل را در این شهرستان مهیا کرده است.
وی با اشاره به وجود ۵۸ هزار و ۶۷۹ کلنی زنبورعسل در زنبورستان‌های این شهرستان، حرفه زنبورداری را از مشاغل سودآور عنوان و تصریح کرد: فعالیت در زمینه زنبورداری از پتانسیل بالایی برخوردار است و بعنوان یک فرصت در ایجاد شغل باید مورد توجه جدی قرار گیرد و میانگین عملکرد عسل در هر کندو ۱۰٫۳ کیلوگرم است. تولید ۵۷۰ تن عسل در شهرستان آمل محصول تلاش و تجارب حرفه ای بهره برداران و ارتقاء سطح دانش فنی بواسطه مشارکت در دوره های آموزشی و تعامل تنگاتنک با کارشناسان اداره تولیدات دامی و شرکت تعاونی زنبورداران است. ۲۰شهریور۹۸ #صبح_آمل

>>>ثبت در۲۰ شهریور ۱۳۹۸
انتشار توسط روزنامه اقتصاد پویا

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*