شنبه , ۱۰ آبان ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه » یادداشت

یادداشت

دولتی ها بیشترین فشار را به فعالان اقتصادی می آوردند

کرونا بلای قرن جدای از موضوع مهم سلامت مردم آنچنان ضربه ای بر اقتصاد وارد کرده است که اکثریت فعالان اقتصادی درگیر آن شده اند. جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران از یکسو و جبر کرونا از سوی دیگر باعث شده است که کشور در این چندماه بدترین وضعیت اقتصادی را تجربه کند اما در این شرایط وظایف دولت ها چیست!؟ ... بیشتر بخوانید »

مجلسیان ثابت کنید که حسابتان پاک است

امروز در توازن قدرت جناح های سیاسی کشور توان تبلیغاتی بالائی در ظاهر سازی و تغییر افکار عمومی از سوی مربوطین به جناح اصلاح طلب را شاهد هستیم که در همین ماه های اولیه شروع کار مجلس تقریبا نفس نمایندگان را گرفته است مجلسی که قرار بود انقلابی و جهادی باشد برای مردم کار کند سیاسی نباشد و نهایتا آثار ... بیشتر بخوانید »

تدبیر واردکنندگان موزو سیگار چیست ؟ از آنها بیاموزیم!

اقتصاد تحریم زده و کرونا زده کشور جدای از عوامل غیر ارادی از عوامل ارادی حاصل از ملاحظات سیاسی و بی تدبیری هم نشات می گیرد، شرایط نابسامان چندماه اخیر را نمی توانیم به گردن تحریم ها بیاندازیم، وقتی صحبت از تدبیر در دولت داریم یعنی آینده نگری و راهکارهایی که در مواجه با بن بست ها بتوانیم کارگشا باشیم ... بیشتر بخوانید »

پرداخت بیمه بیکاری دولت یا توهین به شعورکارگر!؟

معلوم نیست یک سال باقی مانده دولت تدبیر وامید را چگونه باید تحمل کنیم ،دولتی که فقط وعده و وعید می دهد وبا یک آرامش خاصی درچشم مردم از لنز دوربین نگاه می کند ودروغ می گوید ،کرونا آمد کسب و کارها دچارآسیب جدی شد گروهی از کسب وکارها هنوز بعد ازنزدیک ۴ ماه کار خود را آغاز نکرده اند ... بیشتر بخوانید »

امیدواریم دکتر یوسفیان به لیست انتخابات برگردد

روزشماروشمارش معکوس تا زمان انتخابات مجلس شروع شد همچنان لیست بی رمق در آمل در انتظار اصلاح و یا اضافه شدن لحظه شماری می کند ، عدم تائید دکتر یوسفیان در لیست حکایت از تلاش عده ای برای حذف وی پس از ۴ دوره حضور درمجلس شورای اسلامی دارد همهمه و شایعات یکی پس از دیگری درخصوص علت عدم صلاحیت ... بیشتر بخوانید »

راه هموار دکتر یوسفیان درانتخابات پیش رو

ثبت نام اندیدهای نمایندگان مجلس به اتمام رسید با انتشار سی و هشت نفر از کسانی که ثبت نام کردند مشخص شد که دراین کارزارانتخابات همچنان دکتر یوسفیان ازحضور۳۰ نفردیگر حتی اگرهم تائید صلاحیت شوند بیمی ندارد.اشخاصی که اعلام آمادگی کردند قطعا عده ای مدیر ومدبروعده ای توانمندی های لازم رادارند اما دکتر یوسفیان باعملکرد خود فاصله ای ایجاد کرد ... بیشتر بخوانید »

آیا ساماندهی فقط برای دست فروشان است!؟

از نیمه سال گذشتیم و همچنان شهر بدون شهردار است انتخاب آخر شورایان برای سپردن سکان شهرداری همچنان در انتظار تائیدیه وزارت کشور است و هنوز دچار اما و اگرهایی است که در این میان فقط شهر دچار زیان می شود. نبود مدیر در راس در شهرداری باعث شده زیر مجموعه ها هم هر کدام حکم شهردار بودن پیدا کنند ... بیشتر بخوانید »

با این انتخاب شهردار باید رمزگشایی کنیم

حکایت عجیبی در شوراو شهرداری را شاهد هستیم از عدم حضور چهار عضو که مخالف سرسخت انتخاب شهردار بودند تا تکرار از رسمیت انداختن شورا و در نهایت انتخاب شهردارساروی برای آمل ، شهری که اهمیت آن در استان مازندران ودر کشوربرکسی پوشیده نیست ، امروز شاید منتقدین به ساروی بودن شهردار آمل وسوابق وی در آتش نشانی ساری مطالبی ... بیشتر بخوانید »

بخواهیم یا نخواهیم شبکه های اجتماعی در مسیر اطلاع رسانی هستند

روز خبرنگار امسال هم با فراتر رفتن از روز به هفته و دهه به پایان رسید، خبرنگاران هم پس از یک سال تلاش به همین مناسبت مورد تقدیر قرار گرفتند، اما گویی تقدیرها فقط از جنس مالی و پذیرائی رقم زده شده بود و کار را تا جایی رساند که حتی غیر مرتبطین که تقدیر توسط آن ها محلی از ... بیشتر بخوانید »

مدیریت شهری در شوک و سکوت

روزی که شورا نشینان آمل عزم خود را برای بر کناری امیر سلیمانی شهردار جزم کرده بودند فکر نمی کردند که مهره چینی آنها بعد از امیر سلیمانی با روشنگری رسانه ها برهم خواهد ریخت اصرار و تعجیل در بر کناری شهردار تا آنجا پیش رفت که تهدیدات تبدیل به شمارش معکوس شد و تاریخ عزل را لحظه شماری می ... بیشتر بخوانید »