پنجشنبه , 23 می 2019
آخرین خبرها
خانه » اخبار آمل

اخبار آمل

ترافیک هراز به بحران اجتماعی تبدیل شده است

ترافیک جاده هراز امروز از یک معضل به یک بحران اجتماعی برای مردم آمل و لاریجان تبدیل شده است، مردمی که سالهاست خبرهای مهمی در توسعه شهر را می شنوند و به آنها نوید مترو و فرودگاه داده می شود، در ترافیک های چندین ساعته در 30 کیلومتری آمل به این فکر می کنند که وقتی هنوز در چهاربانده کردن ... بیشتر بخوانید »

گزارش اختصاصی صبح آمل با حاج محمود حیدری و محرم فرهادی یکی از قدیمی ترین همسران روستای پایین هشتل دابودشت: زِبونِ خِش مَهر رِ از شه کلی دَر ایاینه اَتا دَر اِتاقِ دِلِه خِش بیمی

باز هم روزگاران گذشته و باز هم لذت همنشینی پیران پر از تجربه که قصه زندگی شان چون کتابی تاریخی اندر پس قفسه زمان می ماند تا سالها بعد به دست آیندگان ورق بخورد و بشود درس زندگی و کودکان از روی آن مشق کنند که این قد کمان و موی سفید را در بازار ارزان نمی دهند. دستانشان می ... بیشتر بخوانید »

صبح آمل از جشن شالیزار و غرفه های صنایع دستی و پخت نان و شیرینی در جشن شالیزار روستای پایین هشتل گزارش می دهد: برگزاری جشن شالیزار در روستای پایین هشتل بخش دابودشت شهرستان #آمل

مراسم سنتی جشن نشاء با حضور رئیس آموزش و پرورش و همراهان، هنرمندان پیشکسوت صدا و سیمای مازندران، جوانان، نشاء کاران و تعداد زیادی از روستاییان اطراف برگزار شد. هشتل روستایی از بخش دابو دشت شهرستان آمل است که هنوز کوچه و پس کوچه هایش دستان پینه بسته و پاهای ترک برداشته زنان و مردانی را که سالها ی زیادی ... بیشتر بخوانید »

مجری طرح مدیریت و بهره وری پارک جنگلی میرزاکوچک خان خبر داد: پارک جنگلی میرزا کوچک خان آمل یکی از بزرگترین پارکهای‌ جنگلی در خاورمیانه و دومین پارک جنگلی بزرگ استان مازندران نیازمند نگاه ویژه مسئولین

پارک جنگلی میرزا کوچک خان واقع در کیلومتر 16 جاده آمل، تهران دارای امکانات تفرجگاهی نظیر آلاچیق، سوئیت اقامتی، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، نمازخانه، میز و نیمکت، رستوران و قهوه خانه، کافی شاپ و فست فود، سکوی چادر، جایگاه سوارکاری و … می باشد. جلوه گاه ویژه این پارک، گذر رودخانه هراز از ضلع شرقي آن بوده که زیبایی خاصي ... بیشتر بخوانید »

آیین افتتاح نخستین سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری های مازندران در #آمل برگزار شد

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، در آیین افتتاح سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری آمل، رسولی معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه شهرستان آمل؛ شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر آمل، روسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره ورزش و جوانان، هنرمندان، ورزشکاران و اهالی فرهنگ و هنر حضور داشتند. شهردار آمل نیز در سخنانی با اشاره ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی #صبح_آمل با «اسکندر اسکویی» یکی از تلار داران قدیمی منطقه «عالی کیا سلطان» : نَداشتی پِر و مار وَچوُنه دانه قِرار مِ لینگ چَرم و جِرِب اربابِ مِنزِل کِنار

ظهر بود، وقتی از فضای شلوغ و پر از دغدغه ی شهر دور میشدم نفس هایم بیشتر طعم زندگی می گرفت، جاده ای که با صدای رود و باد بی جان زمستانی خود نمایی می کرد و بوته هایی که شکوفه های کوچکشان نوید رسیدن بهار می دادند. مگر می شود هر روز در میان این طبیعت باشی و طبع ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی اختصاصی #صبح_آمل با مهندس امید نصیری دامدار موفق روستای کهلوکاج محمودآباد: مرتع نداریم پرورش گوسفند صرف ندارد

ساعت هفت صبح را نشان می داد و مقصد روستای کهلوکاج محمودآباد. لیسانس کشاورزی علوم دامی، رییس هیئت مدیره شرکت تعاونی دامداران محمودآباد، سن 31 ساله، فرزند ارشد خانواده و متاهل دارای فرزند دوقلوی دختر. راست گفتند خواستن توانستن است قصه مهندس جوانی که ناامیدی را به زانو در آورد و فعل خواستن را زیبا صرف کرد تا آیندگان قضاوتی ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی اختصاصی صبح آمل با خانم مهندس سمانه هندویی معاونت مالی و اداری شرکت های گروه هندویی و عضو هیئت امنای شهرک شهدای تشبندان محمودآباد: واقعیت این است که در دنیای امروز ‌ صدای مردان چنان بلند شده است که گاهی، شاید برای ایجاد تعادل، باید از مردها خواست تا کمی سکوت کنند تا صدای زنان موفق دنیا بهتر شنیده شود

روزی که صدای مردان و زنان در فرهنگ و اقتصاد و سیاست و مدیریت به یک اندازه اهمیت یافت، اهمیت یکسان الزاماً به معنای تعداد یکسان یا شرایط یکسان نیست، زن موفق بودن یعنی به راحتی یک انسان، یک زن، یک مادر و یا یک همسر باشی عشق کنی و عشق بدهی. مدام به رفتن فکر می کند نمی خواهد ... بیشتر بخوانید »

گزارش #صبح_آمل از مراسم شیرینی پزان زنان روستای شاهزید #آمل: کماج و پته نون و زرد و توتک شما را سال نو باشد مبارک

قرص آفتاب وسط آسمان زمستانی شهر ظاهر شد و دلم نیامد از دستش بدهم برای همین کمی شیشه پنجره ماشین را پایین آوردم تا هوایی بخورم. نسیم خنکی در حال وزیدن بود که به یکباره بوی بدی تمام حسم را به هم زد و مجبور شدم شیشه را بالا بکشم. تازه یادم آمد منطقه عمارت است و پایتخت زباله مازندران ... بیشتر بخوانید »

گفتگوی اختصاصی با حاج عزت الله داداش پور یکی از قدیمی های اسکومحله : کاش زمان به عقب بر می گشت قدیما احترامات سرجایش بود اما حالا….

شاید خیلی از ما با آستانه امامزاده عبدالله(ع) و مغازه های اطرافش خاطره داریم، در روزگاری که سرمان آنقدر گرم تلفن همراه و زندگی فضای مجازی نبود، گاهی آخر هفته ها در کنار آستان مبارکه حضرت دیداری با اقوام تازه می کردیم و با زیارت و لذت بردن از فضای اطراف آستانه و مغازه های دور و برش خستگی ها ... بیشتر بخوانید »